[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

KrenholmChess24.eeEesti PaevalehtOrdiMammaApollo Raamatud ASTantsud tähtedegaAS Alexela OilNokiaOverall
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

MINISTEERIUMITE JA  PUUETEGA INIMESTE ORGANISATSIOONIDE
ESINDAJATE KOOSTÖÖKOGU TÖÖKORD

I ÜLDSÄTTED

  1. Koostöökogu tegevuse põhieesmärgiks on puuetega inimeste sotsiaalne kaitse ja tõrjutuse ennetamine,  puuetega inimeste elukvaliteedi parandamine: sidusa poliitika kujundamine ühiskonnas täisosaluse nimel ja selle kaudu.

 

  1. Koostöökogu juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadustest, Eesti invapoliitika üldkontseptsioonist ja  ellurakendamise tegevuskavast, Madriidi ja Malaga deklaratsioonides toodud põhimõtetest, töö käigus saavutatud kokkulepetest ja käesolevast töökorrast.

II KOOSTÖÖKOGU ISTUNGITE LÄBIVIIMISE KORD

  1. Ministeeriumite ja puuetega inimeste organisatsioonide esindajate koostöökogu tööd juhatatatakse ning koordineeritakse poolte poolt kordamööda.
  1. Koostöökogu töö toimub koostöökogu koosolekutena ja töörühmades. Koostöökogu koosolekud toimuvad vähemalt neljal korral aastas. Huvitatud pool teatab 2 nädalat ette koostöökogu koosoleku kokkukutsumisest.

 

  1. Koostöökogu otsused protokollitakse. Koosoleku protokollile kirjutavad alla koosoleku juhataja ja protokollija seitsme tööpäeva jooksul pärast koosolekut. Koosoleku otsused võetakse vastu konsensuse alusel. Eriarvamused fikseeritakse.
  1. Koostöökogu istungite tehnilise teenindamise ning koosolekute lindistamise tagab korraldav pool, kes protokollib koosoleku ja kindlustab protokolli edastamise koostöökogu liikmetele. Vaidlused protokolli osas lahendatakse vastavalt lindistuse sisule enne protokolli allkirjastamist.

 

  1. Koostöökogu koosoleku alguses kinnitatakse päevakord. Päevakorras on need küsimused, mis on eelnevalt kokku lepitud ning mille kohta on esitatud vastavad abimaterjalid ja kirjalikud ettepanekud. Koostöökogu liikmete nõusolekul võib koosoleku päeval päevakorda lülitada informatiivse sisuga täiendavaid küsimusi.
  1. Esitatavad materjalid, mis tulevad arutamisele järjekordsel istungil, edastatakse korraldavale poolele koostöökogu liikmetele edastamiseks hiljemalt  10  tööpäeva enne koosoleku toimumist.

 

  1. Koosoleku päevakorrapunktide juurde esitatud materjalid lisatakse istungi protokollile.

 

III TÖÖRÜHMADE TÖÖKORRALDUS

  1. Koostöökogu võib Eesti invapoliitika üldkontseptsioonist, Malaga Deklaratsioonist või töö käigus saavutatud kokkulepetest tulevate küsimuste lahendamiseks moodustada ministeeriumite ja puuetega inimeste organisatsioonide poolt nimetatud asjatundjatest töörühmi.

 

  1. Töörühmad töötavad läbi ja esitavad koostöökogus arutusele tulevates asjades oma seisukohad ja ettepanekud korraldavale poolele koostöökogu liikmetele edastamiseks hiljemalt 10 tööpäeva enne koostöökogu koosoleku toimumist.
  1. Töörühmade töö protokollitakse, märkides ära arutatud küsimused, saavutatud kokkulepped ning väljatöötatud dokumendid.

 

  1. Töörühmade protokollid koostatakse 3 tööpäeva jooksul pärast töörühma koosoleku toimumist. Protokollile kirjutavad alla töörühma juht ja protokollija viie tööpäeva jooksul pärast koosoleku toimumist.

 
IV KOOSTÖÖKOGU TÖÖ TULEMUSED

  1. Koostöökogu töö tulemused fikseeritakse ülevaate vormis ja esitatakse kord aastas, 3. detsembril, rahvusvahelisel puuetega inimeste päeval, Vabariigi Valitsusele, puuetega inimeste organisatsioonide liikmetele ja üldsusele

 

Sa oled 48598804. külaline
Esileht