[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

Chess24.eeInteraltuseAS HaljasKeskkonnainvesteeringute KeskusLaheotsaRakvereCoca Cola PlazaTeaOrtoKalev
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Hea muusika sõbrad!

Avasime muusikalise sügishooaja kord kuus toimuvate heategevuslike kontsertidega koondnimega Aita klaver saada võlast priiks, millega jätkame sel kevadel alustatud traditsiooni. Heategevuskontserdid on tasuta, kuid ukse juures on korjanduskast, kuhu saab oma võimaluste ja parema äratundmise järgi teha annetuse klaveri heaks.

Meenutuseks - koostöös Eesti Interpreetide Liiduga:
20.09.2010    andsid lühikontserdi klaverikunstnik R. Taal ning T. Niitväli rahvapillidel
08.10.2010    esines klaveriduo K. Ratassepp ja M. Mikalai
14.11.2010    oleme kutsutud Jaani kirikusse Tallinnas, kus esineb orelikunstnik M. Riisikamp

Tule neljapäeval, 02. detsembril Endla 59 saali kell 18.00 algavale kontserdile! Esinevad rahvusvahelise tuntusega Nata-Ly Sakkos (klaver), Vello Sakkos (klarnet) ja Liina Žigurs (vioola).  Kavas on W. A. Mozarti, D. Šostakovitši ja R. Schumanni looming.

Nata-Ly Sakkos lõpetas 1974. aastal Tallinna konservatooriumi prof Laine Metsa klaveriklassi, seejärel jätkas õpinguid Leningradi konservatooriumis Tamara Fiedleri kammeransambliklassis. Samas täiendas end ka pianist Toivo Peäske ning neist aastatest sai alguse Eesti tuntumaid klaveriduosid Sakkos-Peäske, eesti muusika agar propageerija ja uudisteoste tellija. Spetsiaalselt sellele duole on eesti heliloojad kirjutanud üle 50 teose. Duo koosseisus on Nata-Ly Sakkos esinenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel. Nata-Ly Sakkos on olnud ansamblipartneriks paljudele silmapaistvatele eesti muusikutele.
   
Vello Sakkos alustas muusikaõpinguid 1963. aastal Jõgeva Lastemuusikakoolis Ilmar Lääne juhendamisel. Edasi jätkusid õpingud aastatel 1965 - 1969 Tartu Muusikakoolis Armond Pajo klarnetiklassis ja aastatel 1969 - 1974 Tallinna Riiklikus Konservatooriumis dots. Juhan Kaljaspooliku õpilasena.
Alates 1972. aastast on V. Sakkos Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri klarnetist.
1978. aastal võitis ta laureaaditiitli vabariiklikul interpreetide konkursil.
Lisaks põhitööle ooperis on Vello Sakkos esinenud solistina, osalenud klarnetistina väga paljudes erinevates ansamblites ja orkestrites ning õpetab klarnetimängu Tallinna Muusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 
 
 Liina Žigurs alustas oma muusikaõpinguid nelja-aastaselt. 1995 lõpetas Tallinna Muusikakekskooli, kus õppis Ivi Tiviku viiuliklassis ning Maris Ufferti vioolaklassis. Jätkas oma õpinguid Eesti Muusikaakadeemias Maris Ufferti juures ning lõpetas 2003 samas ka magistrantuuri prof. Aleksander Bobrovski juhendamisel. On esinenud nii solistina kui ka erinevates kammerkoosseisudes Aastatel 1998-2002 oli Tallinna Muusikakeskkoolis vioolaõpetaja. Alates 1997 töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris orkestrandina.      

Kontserdi orienteeruv kestus on tund. Kohvikus saab tund enne ja tund pärast kontserti aega veeta tassi tee või kohviga.

Kohtumiseni 2. detsembril! Levitage teadet ja võtke sõbrad ka kaasa!
Tervitab
Auli Lõoke, tegevjuht

Plakat

Sa oled 48598803. külaline
Esileht