[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

Keskkonnainvesteeringute KeskusAS Alexela OilTAKInteraltuseChess24.eeHTMHome4youNokiaHasartmängumaksu NõukoguAS Leibur
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Taotlus

/alus: Vabariigi Valitsuse 30.aprilli 2002.a. määrus 140 Hasartmängumaksu laekumistest toetus taotlemise ja andmise kord/

 

 

1.Taotleja nimi
                                                       Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit

 

2. Kontaktandmed                      Endla 59-108, 10615 Tallinn
                                                       5293144;  6720223
                                                       elil@elil.ee
                                                       www.elil.ee

 

3. Juriidilise isiku registrikood      80067455

 

4. Pangakonto number                   221011350780

 

5. Projekti nimetus, millele toetust taotletakse

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevusprogramm 01.01.2009-31.12.2009
   

 

6. Taotletav summa                       449 520 krooni

 

7. Taotleja esindaja nimi ja ametikoht
                                                      Ants Leemets, juhatuse esimees

 
8. Taotleja esindaja allkiri

 

Vabariigi Valitsuse 30. aprilli 2002. a määruse nr 140 «Hasartmängumaksu laekumistest toetuste taotlemise ja andmise kord» lisa

PROGRAMMI   KIRJELDUS

 

1. Programmi liik (kohalik, regionaalne, üleriigiline)      - üleriigiline          
2. Programmi nimetus, ajaline kestus, alguse ja lõpu kuupäev
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2009.a. tegevusprogramm
                                   01.01.2009 - 31.12.2009
3. Programmi juht ja teostajad
Programmi juht: Auli Lõoke,    Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht
Teostajad:          ELIL juhatuse liikmed, liikmesorganisatsioonid

4. Programmi valdkond, eesmärk ja sihtgrupp
Programmi valdkond:    sotsiaalvaldkond
Programmi eesmärgid: 
Programm aitab ellu viia ELILi peaeesmärki: olla liikumispuudega inimeste ja nende ühenduste eestkostja teel barjäärivaba ühiskonna poole läbi liikmeskonna igakülgse kaasamise otsustusprotsessi.

  • Eesti liikumispuudega inimeste ühishuvide eest seismine omavalitsuste ja riigi tasandil eri valdkondades (ligipääsetav elukeskkond, transport, haridus, tööhõive, kultuur, informatsioon, teenused ja toetused jne).
  • Liikumispuudega inimeste väärikuse ja õiguste kaitse,  liikumisvabaduse käsitlemine ühe põhilise inimõigusena.
  • Annetuste kogumine abivajavate liikumispuudega laste ja täiskasvanute toetamiseks nende parema toimetuleku kindlustamisel. 
  • Liikumispuudega inimestele võimaluse andmine avaldada arvamust, algatada diskussioone erinevates eluvaldkondades (ELILi kuukiri, ELILi kodulehekülje infofoorum, meililist).
  • Avaliku arvamuse kujundamine, suhtlemine pressiga, ELILi ja ühingute tegevuse ja eesmärkide tutvustamine.
  • Liikumispuudega inimeste teadlikkuse tõstmine neid puudutavates valdkondades. Liikmesühingute aktiivi koolitamine ja suunamine oma piirkonna (liikumis)puudega inimeste eestkostjaks ja partneriks omavalitsusorganitele.
  • Liidu liikmete sotsiaalne rehabilitatsioon  läbi kultuuri- ja ühisürituste.
  • Koostöö foorumisse kuuluvate ja teiste Eestis tegutsevate  puuetega inimeste organisatsioonidega.
  • Koostöö kodanikeühenduste, avaliku- ja ärisektori institutsioonidega.
  • Koostöö Eesti seadusloome- ja valitsusorganitega invapoliitika kujundamisel Eestis.
  • Rahvusvahelise koostöö jätkamine sõsarorganisatsioonidega (Soome, Rootsi, Leedu, Läti jt).
  • Liikumispuudega inimestele vajalike projektide koostamine ja läbiviimine.

Programmi sihtgrupp:

  • liikumispuudega inimesed ja nende pered
  • liikumispuudega inimeste organisatsioonid
  • puuetega inimeste valdkonnaga tegelevad ametnikud, tööhõiveameti juhtumi- korraldajad, sotsiaalala töötajad, seadusandjad
  • avalikkus

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit on tegevusprogrammi koostamisel lähtunud EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitest 1-22.

5. Programmi vajalikkuse põhjendus

  • Aitab panustada enam liikmesühingute aktiivi koolitusele, et kujundada tugev ja toimiv koostöövõrgustik.
  • Aitab panustada enam juhatuse liikmete ja tegevtöötajate koolitusele, et kujundada kodanikuühiskonna protsessides orienteeruv pädev ELILi juhtorgan.
  • Annetuste läbi toetamine aitab kindlustada liikumispuudega inimeste toimetulekut, hariduse omandamist ja tööga hõivatust.
  • Paranema peab koostöö riigivõimu- ja valitsemisorganite ja erinevaid puudegruppe esindavate liitude-ühingute vahel. Tõhus koostöö igal tasandil on põhivahend puuetega inimestele võrdsete võimaluste loomisel ja ühiskonda kaasamisel.
  • Sotsiaalala info halb kättesaadavus.
  • Organisatsioonidel ja nende liikmetel on õigus informeeritusele invapoliitika viimastest suundumustest nii meie liidus, vabariigis kui ka Euroopa Liidus. Liikumispuudega inimestel on sõnaõigus arvamuse avaldamiseks ja ettepanekute tegemiseks neid puudutavates valdkondades. Avalikkuse teavitamine liikumispuudega inimeste probleemidest, ka kordaminekutest, on vähene.
  • Liikumispuudega inimestel napib sotsiaal-psühholoogilise rehabiliteerimise võimalusi, rehabilitatsioon, eriti õigeaegne e. varajane, on võtmeküsimuseks liikumispuudega inimeste reintegreerumisel ühiskonda.
  • Oluline on rahvusvahelise invakogemuse vahendamine, ühisprojektide läbiviimine  teiste riikide puuetega inimeste organisatsioonidega.

6. Tegevuse kirjeldus ja etapid
Koostöö valitsusorganite, omavalitsuste ja puuetega inimeste organisatsioonidega
Senine hea koostöö ja saavutused kinnitavad tegevuse jätkumise vajalikkust. Nimetatud osapoolte (organisatsioonid + ministeeriumid) vahel loodud koostöökoda tuleb kokku vastavalt vajadusele, et arutada ja leida lahendusi puuetega inimeste probleemidele (rehabilitatsioon, abivahendid, haridus, tööhõive, ligipääsetavus, invatransport, puuetega lapsed ja nende pered jne). ELIL peab oluliseks osalemist puuetega inimesi puudutavate seadusandlike dokumentide väljatöötamisest ja eelnõudele eksperthinnangute andmist. Senini on suureks puuduseks Haigekassaga koostöö puudumine taastusravi ja muud meditsiiniprobleemide lahendamiseks. Ka KOVidega peaks koostöö olema oluliselt tihedam, kuna teenuste osutamine on suures osas pandud omavalitsuste vastutusele. Probleemide lahendamiseks tuleb teha koostööd spetsialistide tasemel.

Koostöö ELILi juhatuse ja liikmesorganisatsioonidega

Kord kuus tuleb kokku ELILi juhatus, et arutada Liidu programmi täitmist, tegevust võetud eesmärkide täitmisel, püstitada uusi eesmärke, arutada päevakorras olevaid aktuaalseid invapoliitilisi küsimusi, kujundada oma seisukohti. Juhatus koostab tegevuskava nii pikemaks kui lühemaks perioodiks.
Kord aastas (vajadusel sagedamini) toimub ELILi üldkoosolek, kus kinnitatakse eelmise aasta majandusaasta aruanne ja tegevusprogramm käesolevaks aastaks.
ELIL juhatuse ülesandeks on koguda, koondada, analüüsida ja vahendada teavet liikumispuudega inimeste vajadustest ja olukorrast Eestis.

 

Informatsioonivahetus

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu infoleht alustas ilmumist 15.juunist 1999. Peale senise projektijuhi lahkumist 2007.a on lehe ilmumine olnud ebaregulaarne, kuna pole leitud sobivat inimest selleks tööks. 2008.a asus tööle projektijuht, kes on võtnud enda peale lehe sisulise ja vormilise uuendamise. Eelmise aasta trükis ilmus juba kuukirja nime all. 2009.a. on kuukirja ilmumine planeeritud neli korda aastas iga kvartali lõpuks. Sisult ja vormilt kvaliteetse trükise üllitamiseks on vaja lisaraha ka muudest allikatest. Tiraaž 500-1000 eksemplari vastavalt võimalustele. Kuukiri avaldab teavet Liidu ja liikmesühingute tegevusest, kajastab liikumispuudega inimeste ja nende organisatsioonide probleeme, teeb kokkuvõtteid foorumi ja koostöökogu tööst, koolitustest, tutvustab vabariigi ja Euroopa Liidu sotsiaalpoliitikat. Kuukiri annab võimaluse liikumispuudega inimestel ja teistel huvilistel avaldada arvamust erinevatest probleemidest, algatada diskussioone. Eesmärgiks on positiivse avaliku arvamuse kujundamine puudega inimesest, liikumispuudega inimese eneseväärikuse ja sotsiaalse teadlikkuse tõstmine. Kuukirja väljaandmisele eelneb ettevalmistusperiood, mille käigus tehakse materjalidest valik ja kooskõlastatakse kujundus.  Sihtgrupiks on puudega inimesed ja nende pered, sotsiaalala töötajad ja teised nimetatud valdkonnaga töös kokku puutuvad inimesed ja avalikkus. Kuigi kuukiri ilmub ELIL koduleheküljel ka elektrooniliselt, on see paberkandjal vajalik, sest internetile pole kõigil juurdepääsu ega sageli ka kasutamise oskust. Infolehte levitatakse üle Eesti liikmesühingute ja koostöövõrgustike kaudu. Trükiseid viiakse  rehabilitatsiooniasutustesse. Infoleht on lugejale tasuta.
Infoleht on ilmunud projektiraha toel, seetõttu palume ka 2009.a projekti rahastamist. Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglite 1. reeglile.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu KODULEHEKÜLG aadressil www.elil.ee on üleval olnud aastast 1999. Sihtgrupp: kodulehekülg on asendamatu nii püsi- kui operatiivinfo vahendamisel mitte ainult oma Liidu liikmetele, vaid kõigile asjasthuvitatutele, kel internetile ligipääs. Kuigi veebilehte on täiendatud ja kaasajastatud (lisandusid uued lingid, elavnenud on  infofoorum, täienes pildigalerii,  lisandus videoteek ja KKK rubriik, esilehele paigutatakse toetajate logod jms), on probleemiks ikkagi kodulehekülje võimaluste vähene ärakasutamine. Ühingud on väheaktiivsed oma infot lehe kaudu levitama, aktiviseerimiseks kujundas veebimeister kodulehele mõni aasta tagasi igale ühingule miniveebi. Senini puudub ikka küllaldane ingliskeelne info, mis ELILil kui FIMITICi liikmel kindlasti üleval olema peaks.  Kodulehekülje tasemel hoidmine nõuab pidevat tööd. 2008.a. saime veebilehele projektitoetust, mis võimaldas veebimeistri töö tasustamist.
Palume ELIL  interneti kodulehekülje projekti rahastamist 2009. aastal.
Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglite 1.reeglile.

 

ELILi  koolituspäevad Käsmus 16.-18.juuni 2009

ELILil on pikaajaline traditsioon suviste õppe-puhkelaagrite korraldamisel. Senini on see toimunud Karujärvel Saaremaal, viimasel kahel aastal Käsmus Lainela Puhkekülas. Eesmärgiks on lisaks koolitusele ja infovahetamisele pakkuda liikumispuudega inimestele ja nende pereliikmetele aktiivset puhkust ja suhtlemisvõimalusi. Ürituse viivad läbi liikmesühingud koostöös liidu juhatusega. Ürituse sihtgrupiks on ligi 200 liikumispuudega inimest ja nende pereliiget. Koolituslaager on 2009.a ainuke nii suurearvulise osalejaskonnaga üleriigiline kokkusaamise. Koolituspäevade üheks eesmärgiks anda teadmisi invapoliitika viimastest suundumustest nii meie Liidus, vabariigis kui ka Euroopa Liidus. Peale ELILi juhatuse liikmete jagavad teavet kutsutud lektorid. Ürituse raames toimuvad ekskursioonid, tantsuõhtud, sportlikud tegevused.
Palume ELILi koolituspäevade projekti rahastamist 2009.a.
Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitele nr 1, 3, 10, 11.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritus AASTA TEGU 2008

12. veebruaril 2009 toimub kaheksandat aastat järjest traditsiooniline ELILi tänuüritus, kus tunnustatakse ja tänatakse heategijaid meene ja lilleõiega toetuse ja abi eest 2008.aastal. Ettepanekud tunnustamiseks teevad ühingud, lõpliku otsuse teeb juhatus. Üritusel räägivad liikumispuudega inimesed positiivses võtmes oma õpingutest, tööst, perest, vaba aja veetmisest, hobidest. 2009. aastal saab Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit 20-aastaseks, seetõttu on rõhk  nende inimeste tunnustamisel, kel on suur roll olnud 20 aasta jooksul liidu kujunemisel arvestatavaks organisatsiooniks. Sihtgrupiks liikumispuudega inimesed, avaliku elu tegelased, poliitikud, laiem avalikkus. Eesmärgiks on avalikkusele tutvustada ja rääkida tänase päeva väljakutsetest, puuetega inimeste võimalustest õppida, töötada, tunda end ühiskonnas võrdväärsena jms puudega inimeste endi silme läbi. Ürituse lõpetab kohvilaud. Enne üritust saadetakse laiali pressiteade.
Palume  ELILi tänuürituse AASTA TEGU 2008 projekti rahastamist.
Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitele nr 1, 11.

ELILi liikmesühingute juhtide ja aktiivi koolitus

Kõige olulisemaks peab juhatus liikmesühingute aktiivi koolitamist ja suunamist oma piirkonna liikumispuudega inimeste eestkostjaks ja partneriks omavalitsusorganitele. Tegevus invavaldkonnas eeldab asjakohaseid teadmisi ja kogemusi puuetega inimeste olukorrast ja vajadustest. Vaja on olla kursis uusima informatsiooniga olemasolevatest või käivituvatest kontseptsioonidest, programmidest, teenustest. Kuna ühingute juhid vahetuvad, on ikka ja jälle vaja rääkida organisatsiooni juhtimisest ja tulemuslikust toimimisest. Infovahetus aitab toimuvaid protsesse mõista ja diskussioon uusi käivitada. ELILil on kavas 2009.a läbi viia kolm infopäeva-koolitust (teema valitakse vastavalt ühingute ettepanekutele ja sellele, mis on antud ajahetkel aktuaalne ja oluline). Koolituspäeva raames jagatakse operatiivinfot. Koolitused toimuvad ühepäevalistena I, II, ja IV kvartalis.
Palume rahastada ühingute juhtide ja aktivistide koolitust 2009.a.
Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitele nr 1, 3, 6, 11, 15.

Rahvusvaheline koostöö

Jätkub tavapärane ELILi ja Invalidiliitto vaheline koostöö. Suuremaks ühiseks ettevõtmiseks kujuneb 17.04.09 korraldatav konverents  „20 aastat Soome Invalidiliitto ja ELILi koostööd“.
FIMITICiga jätkub regulaarne infovahetus, samuti Läti-Leedu kolleegidega.

 

I etapp      jaanuar – märts 2009

  • Kuukirjale materjali kogumine 1. kvartali lõpul ilmuva numbri jaoks
  • 22.01.2009 pressikonverents projekti Aitame liikumispuudega lapsi kõndima avalikkusele tutvustamiseks
  • Veebilehele uuendamine, täiendamine värske materjaliga
  • Juhatuse koosolekud kord kuus
  • Osavõtt foorumi tööst (koostöö puuetega inimeste organisatsioonidega)
  • Alexela Oil ASile dispetšerteenuse osutamine
  • Tegevjuhi infopäevad kohtadel (kord kuus)
  • Kõrgkoolis õppivatele tudengitele tugiisiku teenuse koordineerimine
  • Portaali www.liikumisvabadus.invainfo üle-eestilise ligipääsetavuse info kogumine (riiklike ja ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kaardistamine)
  • 12.02.2009 Tänuüritus AASTA TEGU 2007 
  • ELILi liikmesühingute aktiivi koolituspäev (märts 2007)
  • Kanal2 saatest „Tantsud tähtedega” saadud annetuse jagamine vastavalt laekunud taotlustele
  • Külaskäik Soome Invalidiliittosse saavutamaks majandusalase koolituse läbiviimiseks Eestis vajalikud kokkulepped
  • Materjalide kogumine raamatu  „20 aastat Eesti Liikumispuudega Inimeste Liitu“ jaoks
  • Kuulutatakse välja ELILile omanäolise sümboolika leidmiseks konkurss

  II etapp  aprill – juuni 2008

  • Infolehele materjali kogumine, juuni lõpus numbri ilmumine
  • Veebilehe pidev värske materjalidega täiendamine
  • Väliskoostööpartneritega informatsiooni vahetamine
  • Juhatuse koosolekud kord kuus
  • Tegevjuhi infopäevad kohtadel (kord kuus)
  • Osavõtt foorumi tööst (koostöö puuetega inimeste organisatsioonidega)
  • Alexela Oil ASile dispetšerteenuse osutamine
  • Kõrgkoolis õppivatele tudengitele tugiisiku teenuse koordineerimine
  • Portaali www.liikumisvabadus.invainfo üle-eestilise ligipääsetavuse info kogumine (riiklike ja ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kaardistamine)
  • Kanal2 saatest „Tantsud tähtedega” saadud annetuse jagamine vastavalt laekunud taotlustele
  • 17.04.09 konverents „20 aastat Soome Invalidiliitto ja ELILi koostööd“
  • ELILi üldkoosolek 24.04.2009
  • Ühingute aktiivi koolituspäev (aprill 2008)
  • Käsmu koolituslaagri ettevalmistustööd ja läbiviimine 16.-18.06.09
  • Materjalide kogumine raamatu  „20 aastat Eesti Liikumispuudega Inimeste Liitu“ jaoks
  • ELILile sümboolika leidmise konkursi tulemuste teatavakstegemine

III etapp         juuli – september 2007

  • Kuukirjale materjali kogumine 2.poolaasta lõpul ilmuvale numbrile
  • Veebilehe pidev värske materjaliga täiendamine
  • Juhatuse koosolekud (august, september)
  • Tegevjuhi infopäevad kohtadel (kord kuus)
  • Mälestusteraamatu „20 aastat Eesti Liikumispuudega Inimeste Liitu“ ilmumine
  • Osavõtt foorumi tööst (koostöö puuetega inimeste organisatsioonidega)
  • Kõrgkoolis õppivatele tudengitele tugiisiku teenuse koordineerimine
  • Alexela Oil ASile dispetšerteenuse osutamine
  • Portaali www.liikumisvabadus.invainfo üle-eestilise ligipääsetavuse info kogumine (riiklike ja ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kaardistamine)
  • Tõrvaaugu lastelaager „Julge elada“ 23.-26.07.2009
  • Kanal2 saatest „Tantsud tähtedega” saadud annetuse jagamine vastavalt laekunud taotlustele

 

IV etapp         oktoober – detsember 2007

  • Kuukirjale materjali kogumine, detsembri lõpus numbri ilmumine
  • Veebilehe hooldamine ja täiendamine
  • Juhatuse koosolekud kord kuus
  • 09.10.09  - M. Aitsami  80. juubeli pidulik tähistamine
  • Osavõtt foorumi tööst (koostöö puuetega inimeste organisatsioonidega)
  • Tegevjuhi infopäevad kohtadel
  • Kõrgkoolis õppivatele tudengitele tugiisiku teenuse koordineerimine
  • Ühingute aktiivi koolituspäev (november)
  • Kanal2 saatest „Tantsud tähtedega” saadud annetuse jagamine vastavalt laekunud taotlustele
  • Portaali www.liikumisvabadus.invainfo üle-eestilise ligipääsetavuse info kogumine (riiklike ja ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kaardistamine)
  • 20.11.09  ELILi 20.aastapäevale pühendatud konverents
  • Alexela Oil ASile dispetšerteenuse osutamine
  • Rahvusvahelisest puuetega inimeste päevast osavõtt

 
7. Programmi eelarve, kaasfinantseerijad, omafinantseerimise/kaasfinantseerimise summad                       
1. ELIL kuukiri  (4 x 500 eksemplari)                    1 eksemplar             4 eksemplari

1. Trükikulu                                                                2000                            8000
2. Honorarifond                                                          1000                           4000
3. Sotsiaalmaks 33%                                                    333                           1332
4. Töötuskindlustusmaks 0,3%                              3                               12
5. Levikulud                                                                  100                             400
6. Muud kulud (transport)                                            500                           2000
                                                                                  3936                          15744
7. Projektijuhi tasu                                                      2000                            8000
8. Sotsiaalmaks 33%                                                    660                           2640
9. Töötuskindlustusmaks 0,3%                              6                               24
                                                           KOKKU         6602                         26408
Omaosalus: muud kulud      4 x 500 = 2000
Taotletav projektitoetus:   24 408 (kakskümmend neli tuhat nelisada kaheksa) krooni
Projektijuht: Karel Marksalu
______________________________________________________________________________

2. Käsmu koolituslaager 16.-18.06.2009  (200-le inimesele)
1. Lainela Puhkemajad kompleksi üür 3 päeva                                     50000
2. Toitlustamine                                   200 osalejat x 3 päeva x 70.-/päev      42000
3. Transpordikulu (ekskursioonid, külaliste vedu)                                              6000
4. Sporditegevuse auhinnad                                                                              3200
5. Bürookaup, paljundustööd                                                                           5000
6. Muud kulud (tel., post, eelnev transport)                                                       3000
7. Ostetud teenused (pillimees, õhtujuht)                                                           6000
                                                                                                                    115200                        
10.Projektijuhi tasu                                                                                          5000
11.Sotsiaalmaks 33%                                                                                       1650
12.Töötuskindlustusmaks 0,3%                                                                            15
                                                                                                    KOKKU 121865
ELILi omaosalus: 35500 (osavõtumaks: 170 täiskasvanut x 200 = 34000 ja
30 last x 50 = 1500) millega kompenseeritakse toitlustuskulusid .
Taotletav projektitoetus: 86365 (kaheksakümmend kuus tuhat kolmsada kuuskümmend viis kr)
Projektijuht: Auli Lõoke, ELILi tegevjuht
______________________________________________________________________________

3. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritus AASTA TEGU 2008  /80-le inimesele/
1.  Kohvilaud                                                                                                             5000
2.  Lilled, meened 15-le                                                                                             3500
3.  Postikulu                                                                                                                 500
4.  Trükised                                                                                                               1000
4. Transpordikompensatsioon esinejatele ja ühingute esindajatele                                7000
KOKKU       17000
Omaosalus:  transporditoetus 7000 krooni.                          
Taotletav projektitoetus: 10000 (kümme tuhat kr.)
Projektijuht: Auli Lõoke, ELILi tegevjuht
_____________________________________________________________________________

 4. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu veebilehe hooldusprogramm 2009
1. Hosting                                                                               12 x   50.-/kuu             600
2. Kulud interneti püsiühenduse eest                                        12 x   80.-/kuu             960
3. Tarkvara uuendamine ja muu serveriga seotud kulud            12 x  200.-/kuu          2400
4. Veebilehe hooldus, täiendamine (töötasu)                            12 x1670.-/kuu        20040
                                                                       KOKKU                2000.-/kuu        24000

Taotletav projektitoetus: 24000 (kakskümmend neli tuhat kr)


Projektijuht: FIE Meelis Luks

5. Ühingute aktiivi koolitus 2008 (märts, mai, november)
                                                                üks koolitus   kolm koolitust
1. Kohvipaus, toitlustamine                              1000                           3000
2. Transport                                                    4000                          12000
3. Lektorite tasu 3 tundi x 500.-/tund               1500                            4500
4. Kontoritarbed, paljundusmaterjal                 500                             1500
                                                                                  KOKKU       21000

Omaosalus: transpordikulu    5000
Taotletav projektitoetus:     16000 (kuusteist tuhat kr.)
Projektijuht: Auli Lõoke, ELILi tegevjuht
______________________________________________________________________________

Projektide koondeelarve 2009
1. Üür                                                                                                50000
2. Bürookaup                                                                                       6500
3. Toitlustamine, kohvipausid                                                              14500
4. Transport                                                                                       13000
5. Trükikulu                                                                                          9000
6. Veebilehe hooldus                                                                          24000
7. Meened, auhinnad                                                                            6700
8. Tel, postikulu                                                                                    3900
9. Muud kulud (ostetud teenused                                                          6000
10.Lektorite tasud (koos maksudega)                                                   4500
11.Honorar (töötasu)                                                                            4000
12.Sotsiaalmaks töötasult 33%                                                             1332
13.Töötuskindlustusmaks töötasult 0,3%                                                   12
14.Projektijuhtide tasu                                                            13000
15.Sotsiaalmaks projektijuhtide tasult 33%                                           4290
16.Töötuskindlustusmaks projektijuhtide tasult 0,3%                     39
                                                                                  KOKKU       210273
Omaosalus     49500
                                               KOKKU taotlus rahastamiseks     160773

Palume rahastada ELILi 2009.a projekte summas 160773 kr (ükssada kuuskümmend tuhat seitsesada seitsekümmend kolm kr)
______________________________________________________________________________

 

6. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2009.a tegevuskulude eelarve

Töötasu
1. Tegevjuht, tegevjuhi abi, raamatupidaja                                         166800
2. Sotsiaalmaks 33%                                                                          55044
3. Töötuskindlustusmaks 0,3%                                                    672
                                                                       Palgafond kokku     222516
Üldkulud
1. Üür                                                             12 x 1050                    12600
2. Telefon                                                       12 x   650                      7800
3. Postikulud                                                   12 x     80                        960                        
4. Bürookaup                                                                                       3000
5. Transpordikulu /juhatuse koosolekud, üldkoosolek/             12000
6. Pangateenused                                            12 x    80                        960
7. Audiitor                                                                                            7080
8. Liikmemaksud (EMSL, FIMITIC, EML)                                          4200
9. Komandeeringukulud                                                                       1000
10. Trükised (voldikud, visiitkaardid jms.)                                 2000
11. Muud tegevuskulud                                                                        2631
13. Isikliku transpordi kompensatsioon                                                12000
Üldkulud kokku                   66231
Tegevuskulud kokku                      288747

Palume rahastada Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2009.a tegevuskulusid summas 288747 (kakssada kaheksakümmend kaheksa tuhat seitsesada nelikümmend seitse) krooni

Palume rahastada Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2009.a. tegevusprogrammi
alljärgnevalt:
            1. Projektid       2009             160773
            2. Tegevuskulu 2009             288747
                                  Kokku:             449520
                                                                                                                             

8. Oodatav tulemus

  • ELILi juhatusest on saamas (liikumis)puudega inimeste ja nende ühenduste eestkõneleja ning kodanikuühiskonna protsessides orienteeruv pädev juhtorgan.
  • Liikmesühingute juhid mõistavad oma rolli kohalikul tasandil eestkostjana.
  • Suureneb ühingute liikmelisus.
  • Koolitustegevuse tulemusel kasvab liikumispuuetega inimeste organisatsioonide juhtide ja lihtliikmete teadlikkus invaorganisatsioonide rollist ühiskonnas, soov aktiivselt osaleda ühingute töös.
  • Suureneb liikumispuudega inimeste organisatsioonide ja liidu vaheline infovahetus ja sellega kaasnev ühtekuuluvustunne, paraneb organiseeritud tegevus puudega inimeste probleemide tõstatamisel ja lahendamisel. Tekib tugev koostöövõrgustik.
  • Sotsiaalse rehabilitatsiooni tulemusena inimesed integreeruvad ühiskonda paremini, on teadlikumad oma vajadustest ja õigustest, otsivad aktiivselt võimalusi nende rahuldamiseks ja elluviimiseks. Säilib eneseväärikus ja teotahe, tõuseb enesehinnang ja sellega seoses paraneb toimetulek elus.
  • Koostöö seadusloome- ja valitsusorganitega aitab vältida seaduste vastuvõtmisel invaaspekti eiramist, laseb kaasa rääkida prioriteetidest puudega inimeste probleemide lahendamisel.
  • Paraneb avalikkuse informeeritus liikumispuudega inimeste elust, suhtumine puudega inimestesse muutub tolerantsemaks. Barjäärivaba ühiskonna  idee muutub mõistetavamaks.
  • Sisukas kodulehekülg ei köida ainult liikumispuudega inimesi, positiivset tagasisidet saame erinevatelt huvigruppidelt.
  • Ühisprojektide läbiviimine teiste riikide puuetega inimeste organisatsioonidega annab võimaluse osa saada teiste maade invakogemustest.

 

Programmi juht:                                                                                                          14.01.2009
Auli Lõoke, tegevjuht
5293144

Sa oled 48598802. külaline
Esileht