[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

KÜSKOrdiSuvaKalevVunder SkizzeVeski MatiMammaOrtoAS LeiburSaku Õlletehas
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

LISA 1

Väljavõte EPI Fondi nõukogu 09.12.04 toimunud koosoleku protokollist

1.Päevakorrapunkt. SA Karaski Keskuse nõukogu esimees informeeris fondi nõukogu, et Karaski keskus loodi Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu poolt 90. aastate algul peamise eesmärgiga sotsiaal-psühholoogilise rehabilitatsiooni kursuste läbiviimiseks väljaspool haigla ruume. Selleks, et saaks lõpetada vajalikud kapitaalremonditööd, toetas fond 1994-95.a Karaskit 1,35 milj. krooniga. Fondi juhataja tõi välja, et fond reeglina ei hakanud investeeritud objektide osanikuks. Kuna sellel ajal olid ELILi juhtorganites ja varadega seonduvas väga “segased” lood, siis otsustas fondinõukogu investeerida Karaski Keskusesse vaid tingimusel, et asutati iseseisev juriidiline isik, mille asutajaks olid ELIL ja EPI Fond. 1995.a asutati “Sihtasutus Karaski Kohanemiskeskus” osaühinguna (osakutena ELIL 2,75 milj ja EPIF 1,35 milj. kr.) ja peale sihtasutuste seaduse vastuvõtmist likvideeriti OÜ säilitades vara tervikvarana  ja asutati nende varade baasil  Sihtasutus Karaski Keskus (asutajateks ELIL ja SA EPI Fond).  31.12.2003.a seisuga on varade bilansiline jääkmaksumus 2,12 milj. kr.
Kui eelnevatel aastatel õnnestus teenust müüa mahus, mis kattis tegevuskulud ja aastakahjumi suuruseks kujunes varade amortisatsiooni summa, siis 2003.aastal oli juba tegevuskahjum 37 645 kr. ja sellel aastal see oluliselt suureneb, kuna muutunud seadusandluse ja poliitika tõttu ei ole maakonnad ja suurte haiglate juurde asutatud rehabilitatsiooniasutused  huvitatud teenuse ostmisest mujalt. Selle tulemusena realiseerimise netokäive sellel aastal drastiliselt vähenes: 928 tuh.kr. 2002.a ; 834 tuh.kr. 2003.a ja sellel aastal on see 360 tuh.kr.
Karaski nõukogu ei näe lahendust keskuse säilitamiseks rehaasutusena. ELIL juhatuse esimees informeeris nõukogu, et nende üldkoosolek volitas Karaskiga seonduvad küsimused lahendama uuele juhatusele, kes pole veel oma otsuseid teinud, kuid ühe tõenäolisema lahendusena nähakse varade müüki.
OTSUSTATI (ühehäälselt):
1.1. Ära kuulanud SA Karaski Keskuse nõukogu esimehe ja ELIL juhatuse esimehe informatsiooni, mille kohaselt ELIL ei näe keskuse tegevuse jätkamise perspektiivi, nõustub fondinõukogu keskuse likvideerimise menetluse alustamisega, kui ühe võimaliku lahendusega;
1.2. Volitada SA EPI Fondi juhatajat pidama läbirääkimisi SA Karaski Keskusega edasise saatusega seonduvates küsimustes.

Sa oled 48598804. külaline
Esileht