[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

Tere ASOrtoSuvaOverallALe CoqApollo Raamatud ASCoca Cola PlazaChess24.eeVunder SkizzeKrenholm
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Lugupeetud ühingute juhid,

saadan teile tutvumiseks kirjad, mis läksid detsembris teele seoses sellega, et Tallinna Autobussikoondis kuulutas välja riigihanke 20 liigendbussi muretsemiseks, millest vaid 5 olid nn. madalapõhjalised,

s.t. ligipääsetavad liikumispuudega inimestele. Euroopa Liidus kehtib juba 2003.a. augustist direktiiv, mis keelab linnades mitteligipääseta- vate busside kasutamise. Eesti ametlikul liitumisel mais 2004 EL-ga hakkab see direktiiv koheselt kehtima ka meil. Seega 20 bussist on seadusega vastuolus 15. Kirjades palub meie Liit erinevatelt instantsidelt selgitust, kuidas ollakse Eestis valmis uue seaduse täitmiseks, kes peab sellekohast infot avalikkusele jagama ja palub sekkuda riigihankesse nii, et ostetavad bussid oleksid kõik EL direktiivile vastavad. Kõik kirjad on lisatud, vastuseid neile loodan saada järgmisel nädalal. Hoian teid vastustega kursis.

EV Sotsiaalministeerium nr.46/12.12.03
Tallinna Linnavalitsus nr.47/18.12.03
Tallinna Transpordi- ja Keskkonnaamet nr.48/18.12.03
Tallinna Autobussikoondise AS nr.49/18.12.03
Riigihangete Amet nr.50/18.12.03
Eesti Riiklik Autoregistrikeskus nr.51/18.12.03

Invatranspordiprobleem on muidugi palju laiem kui need õnnetud 15 bussi. Kuna veebruaris on Koostöökogu 2. koosolek, siis ühe päevakorrapunktina pani meie Foorum /koostöökogusse kuuluv erinevate puudeliikide esindus/ ette arutada transpordiprobleemi nii uue seaduse valguses kui ka laiemalt. Et saada tervikpilti olukorrast Eestis, palun teid teha kokkuvõte invatranspordist teie linnas, vallas, maakonnas ja see siia saata.

  1. Kas invataksoteenus on kättesaadav ja kui suures ulatuses /millised on limiidid/, kuidas toimub ratastoolis klientide teenindamine;
  2. Kui doteeritav taksoteenus puudub, kuidas on omavalitsus lahendanud sügava ja raske liikumispuudega inimeste transpordi;
  3. Mis määral on ühistransport linnades ligipääsetav, kas kuskil on nn. madalapõhjalisi busse /peale Tallinna/, kuhu pääseb ka ratastoolis, milline on peatuste ja ooteplatvormide olukord? NB! jõustuv direktiiv puudutab esialgu üksnes linnapiirkonnas teenindavaid ühisbusse - välja jäävad n. linnadevahelised kaugbussiliinid.
  4. Kas teie linnavalitsus on kursis uue seadusega ja kuidas ta kavatseb seda täita? Kui ei, siis viige omavalitsused kurssi. 

Pange kirja kõik tähelepanekud, soovitused, teie poolt tehtud märgukirjad omavalitsustele jne.

Teie uurimistöid sooviksin saada kätte jaanuari lõpuks, ministeeriumide esindajatega olukorda arutades on selline taustainfo hädavajalik.

Ette tänades Auli Lõoke, tegevjuht

Sa oled 48598812. külaline
Esileht