[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

OverallTere ASKrenholmDharmaAnvolKeskkonnainvesteeringute KeskusLiqui Moly GmbHMeiraTeaAS Leibur
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu pressiteade
06.11.2007

Tallinn kavandab turismimarsruute liikumisraskustega inimestele

Tallinna Ettevõtlusamet tellis Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidult pealinna kolme turismimarsruudi hindamise ja kaardistamise  liikumispuudega inimeste erivajadusi silmas pidades. Kahekuulisest projektist tehti kokkuvõtteid möödunud nädalal toimunud ümarlaual, millest võtsid osa töö tegijad ja Tallinna linnavalitsuse mitmete ametite esindajad.

Projektimeeskonna liige Jüri Järve tutvustas veebilahendust, millega on Tallinnas kaardistatud kolm ekskursioonimarsruuti (Toompea, all-linn ja Kadriorg) liidetud üle-eestilise liikumisvabaduse portaaliga www.liikumisvabadus.invainfo.ee.  Nimetatud portaali kogutakse liidu projekti raames infot ehitiste ja rajatiste ligipääsetavusest üle Eesti.  Tallinna turismiteede info avaldamine selles portaalis võimaldab teabe kohest kättesaadavust nii liikumistakistustega tallinlastele kui pealinna sise- ja väliskülalistele. See on oluline, sest üha enam küsitakse invaorganisatsioonidest väljaspool Eestit võimaluste kohta koos ratastoolikasutajatega meie ajaloolise ja kauni pealinnaga tutvuma tulla. 

Lisaks vormistati kaardistamise tulemused aruandena, kus on kõik kolm marsruuti eraldi kirjeldatud, lisatud fotod ja selgitused ning soovitused tee- ja sõiduolude parandamiseks. Selle projekti kõige mahukama töö tegid marsruute ratastoolis läbides kaardistajad Mati Mugur ja Arko Vool. Nende sõnul on kolmest testitud teekonnast invasõbralikem Kadriorg, kus teed on suhteliselt hästi läbitavad ja abistajaid kõige vähem vaja.  Väliskunstimuuseum ja Kumu, kaks peamist turismimagnetit Kadriorus, on takistustevabad ka liikumis- abivahenditega turistidele. Keerulisem on olukord Toompeal ja all-linnas, seda põhiliselt teekatte eripära, kõrgete kõnniteeservade ja tõusude-languste tõttu. Tõsiseks ohuallikaks on katterestideta vihmaveerennid kõnniteedel. Ratastoolikasutaja vanalinnas abistajata hakkama ei saa. Vanalinna vaatamisväärsuste ligipääsetavus on väga piiratud, seda tingivad muinsuskaitse all olevatele ajaloolistele hoonetele seatud ehituslikud erinõuded.

Abilinnapea  Jaanus Mutli sõnul   ei tohiks Tallinnaga tutvumine küll liikumisraskuse tõttu kättesaamatu olla. Lähiajal arutame kaardistustulemused läbi ning loodan, et 2008.aasta turismihooaja alguseks on ka liikumisraskusega inimestel  natukenegi  hõlpsam Tallinna ajaloolise pärandi ja vaatamisväärsustega tutvuda. Suurema ja mahukama tööna tooksin välja tuleval aastal algavat Raekoja platsi uuendamist, mille käigus viiakse praegused kõnniteed väljakuga samale tasapinnale.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tunnustab Tallinna LV suurt tähelepanu ja tahet pealinna  ligipääsetavuse probleemide lahendamiseks.  2006.a kaardistati ja avaldati portaalis info 600 Tallinna olulise ehitusliku objekti kohta, tööd rahastati linna eelarvest.

Turismimarsruutide kaardistamist võib pidada koostöö loogiliseks jätkumiseks. Projektimeeskond loodab, et tehtud töö on Ettevõtlusameti  turismiosakonnale tõhusaks abiks, et muuta ekskursioonid linnas nauditavaks kõigile Tallinna külalistele, ka neile, kel liikumisvõime piiratud.

Lisainfo:
Jüri Järve, projektijuht
5010127
jyri@invainfo.ee

Auli Lõoke,
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht
5293144, 6720223
elil@elil.ee

Sa oled 48598804. külaline
Esileht