[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

NokiaInteraltuseApollo Raamatud ASMammaOlerex ASRannarootsiVeski MatiMeiraOrdiVarrak
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Vabariigi Valitsuse 30. aprilli 2002. a määruse nr 140 "Hasartmängumaksu laekumistest toetuste taotlemise ja andmise kord" lisa

 

PROGRAMMI KIRJELDUS

 

1. Programmi liik (kohalik, regionaalne, üleriigiline) - üleriigiline

2. Programmi nimetus, ajaline kestus, alguse ja lõpu kuupäev

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2005.a. tegevusprogramm

01.01.2005 - 31.12.2005

3. Programmi juht ja teostajad

Programmi juht: Auli Lõoke, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht

Teostajad: ELIL juhatuse liikmed, liikmesorganisatsioonid

4. Programmi valdkond, eesmärk ja sihtgrupp

Programmi valdkond: sotsiaalvaldkond

Programmi eesmärgid:

  • EV liikumispuudega inimeste ühishuvide eest seismine, liikumispuudega inimestele ühiskonnas võrdsete võimaluste loomisele kaasaaitamine.
  • Liikumispuudega inimestele võimaluse andmine avaldada arvamust, algatada diskussioone erinevates eluvaldkondades /ELILi Infoleht, ELILi kodulehekülg, meililist/.
  • Avaliku arvamuse kujundamine, suhtlemine pressiga, Liidu ja ühingute tegevuse ja eesmärkide tutvustamine.
  • Liikumispuudega inimeste teadlikkuse tõstmine neid puudutavates valdkondades.
  • Liidu liikmete sotsiaalne rehabilitatsioon läbi kultuuri- ja ühisürituste.
  • Koostöö Foorumisse kuuluvate ja teiste EV-s tegutsevate puuetega inimeste organisatsioonidega.
  • Regulaarne koostöö EV seadusloome- ja valitsusorganitega. Osalemine Koostö ökogu töös.
  • Rahvusvahelise koostöö jätkamine sõsarorganisatsioonidega /Soome, Rootsi, Leedu, Läti jt./.
  • Liikumispuudega inimestele vajalike projektide koostamine ja läbiviimine.

 

Programmi sihtgrupp:

  • liikumispuudega inimesed ja nende pered
  • liikumispuudega inimeste organisatsioonid
  • puuetega inimeste valdkonnaga tegelevad ametnikud, sotsiaalala töötajad, seadusandjad
  • avalikkus

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit on tegevusprogrammi koostamisel lähtunud EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitest 1-22.

 

5. Programmi vajalikkuse põhjendus

  • Tugevnema peab koostöö riigivõimu- ja valitsemisorganite ja erinevaid puudegruppe esindavate liitude-ühingute vahel. Tõhus koostöö igal tasandil on põhivahend puuetega inimestele võrdsete võimaluste loomisel ja ühiskonda kaasamisel.
  • Sotsiaalala info halb kättesaadavus.
  • Organisatsioonidel ja nende liikmetel on õigus informeeritusele invapoliitika viimastest suundumustest nii meie Liidus, vabariigis kui ka Euroopa Liidus. Liikumispuudega inimestel on sõnaõigus arvamuse avaldamiseks ja ettepanekute tegemiseks neid puudutavates valdkondades. Avalikkuse teavitamine liikumispuudega inimeste probleemidest, ka kordaminekutest, on vähene.
  • Liikumispuudega inimestel napib sotsiaal-psühholoogilise rehabiliteerimise võimalusi, rehabilitatsioon, eriti õigeaegne e. varajane, on võtmeküsimuseks liikumispuudega inimeste reintegreerumisel ühiskonda.
  • Oluline on rahvusvahelise invakogemuse vahendamine, ühisprojektide läbiviimine teiste riikide puuetega inimeste organisatsioonidega.

 

6. Tegevuse kirjeldus ja etapid

Koostöö valitsusorganite, omavalitsuste ja puuetega inimeste organisatsioonide esindajatega

Nimetatud osapoolte ( Foorum + ministeeriumid) vahel loodud Koostö ökoda tuleb kokku kord kvartalis, et arutada ja leida lahendusi puuetega inimeste probleemidele /rehabilitatsioon, abivahendid, haridus, tööhõive, ligipääsetavus, invatransport, puuetega lapsed ja nende pered jne./. Senisesse koostöösse tuleb kaasata ka omavalitsused, kuna teenuste osutamine on suures osas pandud omavalitsuste vastutusele. Teemade lahendamiseks tuleb teha koostööd spetsialistide tasemel. Vahepealsel ajal toimub probleemide arutelu nii Foorumi kui Koostöökoguga ühistes töögruppides. Muude küsimuste lahendamiseks koguneb Foorum vastavalt vajadusele.

 

Koostöö ELIL juhatuse ja liikmesorganisatsioonidega

Kord kuus tuleb kokku ELILi juhatus, et arutada Liidu tegevust võetud eesmärkide täitmisel, püstitada uusi eesmärke, arutada päevakorras olevaid aktuaalseid invapoliitilisi küsimusi, kujundada oma seisukohti. Juhatus koostab tegevuskava nii pikemaks kui lühemaks perioodiks.

Kord aastas /vajadusel sagedamini/ toimub ELILi üldkoosolek, kus kinnitatakse eelmise aasta majandusaasta aruanne ja tegevusprogramm käesolevaks aastaks.

ELIL juhatus kogub, koondab, analüüsib ja vahendab teavet EV liikumispuudega inimeste vajadustest ja olukorrast.

 

Informatsioonivahetus

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu INFOLEHT ilmub regulaarselt 15.juunist 1999. Leht ilmub neli korda aastas kvartali viimase kuu lõpul. Tiraaz 500 eksemplari. Infoleht avaldab teavet Liidu ja liikmesühingute tegevusest, kajastab liikumispuudega inimeste ja

nende organisatsioonide probleeme, teeb kokkuvõtteid Foorumi ja Koostöökogu tö öst,

koolitustest, tutvustab vabariigi ja Euroopa Liidu sotsiaalpoliitikat. Infoleht annab võimaluse liikumispuudega inimestel avaldada arvamust, algatada diskussioone. Eesmärgiks on positiivse avaliku arvamuse kujundamine puudega inimesest, liikumispuudega inimese eneseväärikuse ja sotsiaalse teadlikkuse tõstmine. Infolehe väljaandmisele eelneb ettevalmistusperiood, mille käigus tehakse materjalidest valik ja kooskõlastatakse kujundus. Sihtgrupiks on puudega inimesed ja nende pered, sotsiaalala töötajad ja teised nimetatud valdkonnaga tö ös kokku puutuvad inimesed ja avalikkus. Kuigi Infoleht ilmub ELIL koduleheküljel ka elektrooniliselt, on see paberkandjal vajalik, sest internetile pole täna veel kaugeltki kõigil juurdepääsu ega ka kasutamise oskust. Infolehte levitatakse üle Eesti liikmesühingute kaudu, neid viiakse kohalikesse sotsiaalosakondadesse ja rehabilitatsiooniasutustesse. Infoleht on lugejale tasuta.

 

Infoleht on ilmunud projektiraha toel, seetõttu palume ka 2005.a. projekti rahastamist. Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglite 1. reeglile.

 

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu KODULEHEKüLG aadressil www.elil.ee on üleval olnud aastast 1999. Sihtgrupp: kodulehekülg on asendamatu nii püsi- kui operatiivinfo vahendamisel mitte ainult oma Liidu liikmetele, vaid kõigile asjasthuvitatutele, kel internetile ligipääs. Kuigi veebilehte on täiendatud ja kaasajastatud /lisandusid uued lingid, muutus kujundus, on võimalik otse lehelt printida jms./, on probleemiks ikkagi kodulehekülje võimaluste vähene ärakasutamine. ühingud on väheaktiivsed oma infot lehe kaudu levitama. Puudub küllaldane ingliskeelne info, mis ELILil kui FIMITICi liikmel kindlasti üleval olema peaks. Kodulehekülje tasemel hoidmine nõuab pidevat tööd. 2004.a. saime veebilehele projektitoetust, mis võimaldas veebimeistri töö mõningast tasustamist.

Palume ELIL interneti kodulehekülje projekti rahastamist 2005. aastal.

Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglite 1.reeglile.

 

Koolituspäevad Saaremaal

õppe-puhkelaager Saaremaal Karujärve ääres on traditsiooniline suveüritus, mis 2005.a. toimub14. korda. Eesmärgiks peale koolituse on aktiivse puhkuse ja suhtlemisvõimaluste

pakkumine. ürituse viib läbi Saaremaa invaühing, sihtgrupiks 200 liikumispuudega inimest ja nende pereliiget. Koolituslaager on ainuke nii suurearvulise osalejaskonnaga üleriigiline kokkusaamise koht. 2005.a. koolituspäevade kaudu on eesmärgiks anda teadmisi invapoliitika viimastest suundumustest nii meie liidus, vabariigis kui ka Euroopa Liidus. Peale ELIL juhatuse liikmete jagavad teavet kutsutud lektorid. Vestlusringides invaproblemaatika valupunktide üle on soov jõuda arusaamisele, et igaühe aktiivses hoiakus peitub võti ühiskonna mõjutamiseks suhtumises puudega inimestesse ja nende muredesse. ürituse raames toimub kaks ekskursiooni, käsitöönäitus, loterii, kaks lõkkeõhtut isetegevusprogrammiga, sportlikud tegevused ja palju muud. Lastega tegeleb terve laagriaja /viib läbi sportlikke võistlusi, joonistamist, mänge jne./ eraldi inimene, et tagada emadele-isadele osavõtt koolitusüritustest.

Palume Saaremaa koolituspäevade projekti rahastamist 2005.a.

Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitele nr. 1, 3, 10, 11.

- 5 -

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritus AASTA TEGU 2004

Veebruaris 2005 toimub neljandat aastat järjest traditsiooniks saanud ELIL-i tänuüritus, kus tunnustatakse ja tänatakse heategijaid meene ja lilleõiega toetuse ja abi eest 2004.aastal. üritusel räägivad liikumispuudega inimesed positiivses võtmes oma õpingutest, tööst, perest, vaba aja veetmisest, hobidest. Sihtgrupiks liikumispuudega inimesed, laiem avalikkus. Eesmärgiks on avalikkusele tutvustada ja rääkida tänase päeva väljakutsetest, puuetega inimeste võimalustest õppida, tö ötada, tunda end võrdväärsena jms. puudega inimeste endi silme läbi. ürituse lõpetab kohvilaud. Enne üritust saadame laiali pressiteate ja loodame sündmuse kajastamist massimeedias.

Palume ELILi tänuürituse AASTA TEGU 2004 projekti rahastamist.

Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitele nr. 1, 11.

 

ELILi liikmesühingute juhtide ja aktivistide koolitus

Tegevus invavaldkonnas eeldab asjakohaseid teadmisi ja kogemusi puuetega inimeste olukorrast ja vajadustest. Vaja on olla kursis uusima informatsiooniga olemasolevatest või käivituvatest kontseptsioonidest, programmidest, teenustest. Kuna ühingute juhid vahetuvad, on ikka ja jälle vaja rääkida organisatsiooni juhtimisest ja tulemuslikust toimimisest. Infovahetus aitab toimuvaid protsesse mõista ja diskussioon uusi käivitada. ELILil on kavas 2005.a. läbi viia kolm infopäeva-koolitust (teema valitakse vastavalt sellele, mis on antud ajahetkel aktuaalne ja oluline). Koolituspäeva raames jagatakse operatiivinfot. Koolitused toimuvad ühepäevalistena I, II, ja IV kvartalis.

Palume rahastada ühingute juhtide ja aktivistide koolitust.

Vastab EV invapoliitika üldkontseptsiooni standardreeglitele nr. 1, 3, 6, 11, 15.

 

Rahvusvaheline koostöö

Jätkub ELIL-i ja Invalidiliitto vaheline koostöö. Suuremaks koostö öprojektiks kujuneb 2006.a. kevadeks kavandatava kultuuripäevade ettevalmistamine.

FIMITICiga jätkub regulaarne infovahetus, samuti Läti-Leedu kolleegidega.

 

 

I etapp jaanuar - märts 2005

  • Infolehele materjali kogumine, märtsi lõpus numbri ilmumine
  • Veebilehele uuendamine, täiendamine värske materjaliga
  • Juhatuse koosolekud kord kuus
  • Osavõtt Foorumi tööst
  • Koostöökoja töögrupi koosolekud
  • Koostöökoja kvartaalne istung
  • Projekti "Portreed liikumispuudega inimestest" käivitamine
  • Projekti "200 lauaarvutit liikumispuudega inimestele" käivitamine
  • Tänuüritus AASTA TEGU 2004 /veebruar/
  • ühingute aktiivi koolituspäev /märts/
  • ELIL ja Soome Invalidiliitto koostöö-alane nõupidamine /jaanuar/
  • EPI Koja ja EPI Fondi koolitustest ja üritustest osavõtt

 

II etapp aprill - juuni 2005

  • Infolehele materjali kogumine, juuni lõpus numbri ilmumine
  • Veebilehe pidev värske materjalidega täiendamine
  • Väliskoostööpartneritega informatsiooni vahetamine
  • Juhatuse koosolekud kord kuus
  • Osavõtt Foorumi tööst
  • Koostöökoja töögrupi koosolekud
  • Koostöökoja kvartaalne istung
  • ELIL üldkoosolek /aprill/
  • ühingute aktiivi koolituspäev /mai/
  • Projekti "Liikumispuudega inimeste sotsiaalpsühholoogiline rehabilitatsioon" esitamine HMN- le
  • Projekti "Traumajärgsete noorte kohanemiskursus" esitamine HMN-le
  • ELIL koolituspäevad Saaremaal ettevalmistusperiood
  • Koostöö EPI Koja ja EPI Fondiga

 

III etapp juuli - september 2005

  • Infolehele materjali kogumine, septembri lõpus numbri ilmumine
  • Veebilehe pidev värske materjaliga täiendamine
  • Juhatuse koosolekud /august, september/
  • Osavõtt Foorumi tööst
  • ELILi koolituspäevad Saaremaal 01.-03.07.2005
  • Koostöökoja töögrupi koosolekud
  • Koostöökoja kvartaalne istung
  • Välispartneritega informatsiooni vahetamine
  • Koostöö EPI Koja ja EPI Fondiga

 

IV etapp oktoober - detsember 2005

  • Infolehele materjali kogumine, detsembri lõpus numbri ilmumine
  • Veebilehe hooldamine ja täiendamine
  • Juhatuse koosolekud kord kuus
  • Osavõtt Foorumi tööst
  • Koostöökoja töögrupi koosolekud
  • Koostöökoja kvartaalne istung
  • ühingute aktiivi koolituspäev /november/
  • Välispartneritega informatsiooni vahetamine
  • Koostöö EPI Koja ja EPI Fondiga
  • Rahvusvahelisest puuetega inimeste päevast osavõtt

 

 

7. Programmi eelarve, kaasfinantseerijad, omafinantseerimise/kaasfinantseerimise summad

1. ELIL Infoleht /4 x 500 eksemplari/ 1 infoleht 4 infolehte
1. Trüki- ja paberikulu 800 3200
2. Honorarifond 1200 4800
3. Sotsiaalmaks 33% 396 1584
4. Töötuskindlustusmaks 0,5% 6 24
5. Levikulud 240 960
6. Muud kulud 500 2000
  3142 12568
7. Projektijuhi tasu 3000 12000
8. Sotsiaalmaks 33% 990 3960
9. Töötuskindlustusmaks 0,5% 15 60
KOKKU 7147 28588

 

Omaosalus: 4 x 500 = 2000

Taotletav projektitoetus: 26588 /kakskümmend kuus tuhat viissada kaheksakümmend kaheksa krooni/

Projektijuht : Liina Kusma, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liige

______________________________________________________________________________

 

2. ELIL koolituspäevad Saaremaal 01.-03. juuli 2005 /200-le inimesele/

1. Majutus 80-le 80 kämpingukohta x 2 päeva x 100/päev 16000
2. Telkimiskohad 120-le 40 telki x 2 päeva x 25/päev 2000
3. Laagriplats 2 päeva x 1500/päev 3000
4. Söök 200 inimest x 2 päeva x 60/päev 24000
5. Transpordikulu /ekskursioon, külaliste vedu/ 5000
6. Sporditegevuse auhinnad 3000
7. Lektorite tasud /koos maksudega/ 6 tundi x 200/tund 1200
8. Muud kulud /tel., post, eelnev transport/ 3000
    57200
9. Projektijuhi tasu   5000
10.Sotsiaalmaks 33%   1650
11.Töötuskindlustusmaks 0,5% 25
  KOKKU 63875

Omaosalus: 150.-/täiskasvanu, (ca 23 last osavõtutasuta), seega 100 x (200-23) = 26550, millega kompenseeritakse toitlustuskulusid ja osaliselt majutusteenust.

Taotletav projektitoetus : 37325 /kolmkümmend seitse tuhat kolmsada kakskümmend viis kr./

Projektijuht : Maire Peirumaa, Saare Maakonna Invaühingu esinaine

______________________________________________________________________________

3. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritus AASTA TEGU 2004 /40-le inimesele/

1. Ruumide üür, kohvilaud 4000
2. Lilled, meened 15-le 2500
KOKKU 6500

Taotletav projektitoetus : 6500 /kuus tuhat viissada kr./

Projektijuht : Auli Lõoke, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht

_____________________________________________________________________________

4. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu veebilehe hooldusprogramm 2005

1. Hosting 12 x 50.-/kuu 600
2. Kulud interneti püsiühenduse eest 12 x 80.-/kuu 960
3. Tarkvara uuendamine ja muu serveriga seotud kulud 12 x 150.-/kuu 1800
4. Veebilehe hooldus, täiendamine (töötasu) 12 x1220.-/kuu 14640
  KOKKU 18000

Taotletav projektitoetus: 18000 /kaheksateist tuhat kr./

Projektijuht : Meelis Luks

_____________________________________________________________________________

5. ühingute aktiivi koolitus /märts, mai, november/ 150-le inimesele

  üks koolitus kolm koolitust
1. Kohvipaus, toitlustamine 1000 3000
2. Transport 4000 12000
3. Lektorite tasu 3 tundi x 300.-/tund 900 2700
  KOKKU 17700

Omaosalus: transpordikulu 8400

Taotletav projektitoetus: 9300 (üheksa tuhat kolmsada kr.)

Projektijuht : Auli Lõoke, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht

______________________________________________________________________________

 Projektide koondeelarve 2005

1. üür 7000
2. Majutus 18000
3. Toitlustamine, kohvipausid 27000
4. Transport 17000
5. Trükikulu 3200
6. Veebilehe hooldus 18000
7. Meened, auhinnad 5500
8. Tel., postikulu 3960
9. Muud kulud 2000
10.Lektorite tasud /koos maksudega/ 3900
11.Honorar (töötasu) 4800
12.Sotsiaalmaks töötasult 33% 1584
13.Töötuskindlustusmaks töötasult 0,5% 24
14.Projektijuhtide tasu 17000
15.Sotsiaalmaks projektijuhtide tasult 33% 5610
16.Töötuskindlustusmaks projektijuhtide tasult 0,5% 85
KOKKU 134663

Omaosalus 36950

KOKKU taotlus rahastamiseks 97713

Palume rahastada Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2005.a. projekte 97713.- (üheksakümmend seitse tuhat seitsesada kolmteist kr.)

______________________________________________________________________________

6. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2005.a. tegevuskulude eelarve

 Töötasu

1. Tegevjuht, raamatupidaja 76800
2. Sotsiaalmaks 33% 25344
3. Töötuskindlustusmaks 0,5% 384
Palgafond kokku 102528

üldkulud

1. üür 12 x 1000 12000
2. Telefon 12 x 700 8400
3. Postikulud 1000
4. Bürookaup 3000
5. Transpordikulu /juhatuse koosolekud, üldkoosolek/ 13000
6. Pangateenused 1000
7. Audiitor 5900
8. Liikmemaksud 1800
9. Komandeeringukulud 500
10.Muud tegevuskulud 6000
üldkulud kokku 52600

 

Palume rahastada Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2005.a. tegevuskulusid 155128.- / ükssada viiskümmend viis tuhat ükssada kakskümmend kaheksa kr./

Palume rahastada Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2005.a. tegevusprogrammi

alljärgnevalt:

1. Projektid 2005 97713
2. Tegevuskulu 2005 155128
Kokku: 252841

 

8. Oodatav tulemus

  • Koolitustegevuse tulemusel kasvab liikumispuuetega inimeste organisatsioonide juhtide ja lihtliikmete teadlikkus invaorganisatsioonide rollist ühiskonnas, soov isiklikult aktiivselt osaleda ühingute töös.
  • Suureneb liikumispuudega inimeste organisatsioonide ja liidu-vaheline infovahetus ja sellega kaasnev ühtekuuluvustunne, paraneb organiseeritud tegevus puudega inimeste probleemide tõstatamisel ja lahendamisel.
  • Sotsiaalse rehabilitatsiooni tulemusena inimesed integreeruvad ühiskonda paremini, on teadlikumad oma vajadustest ja õigustest, otsivad aktiivselt võimalusi nende rahuldamiseks ja elluviimiseks. Säilib eneseväärikus ja teotahe, tõuseb enesehinnang ja sellega seoses paraneb toimetulek elus.
  • Koostöö seadusloome- ja valitsusorganitega aitab vältida seaduste vastuvõtmisel invaaspekti eiramist, laseb kaasa rääkida prioriteetidest puudega inimeste probleemide lahendamisel.
  • Paraneb avalikkuse informeeritus liikumispuudega inimeste elust, suhtumine puudega inimestesse muutub tolerantsemaks. Barjäärivaba ühiskonna idee muutub mõistetavamaks.
  • Sisukas kodulehekülg ei köida ainult liikumispuudega inimesi, positiivset tagasisidet saame erinevatelt huvigruppidelt.
  • ühisprojektide läbiviimine teiste riikide puuetega inimeste organisatsioonidega annab võimaluse osa saada teiste maade invakogemustest.

 

Programmi juht:

Auli Lõoke 5293144 22.11.2004

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht

Sa oled 48598802. külaline
Esileht