[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

AS Alexela OilBECCViking LineAnvolLiqui Moly GmbHTallinkTantsud tähtedegaDharmaMaiasmoka kohvikApollo Raamatud AS
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Küski logo

Projekt „Vabatahtlikud sõbraks erivajadustega inimeste maailmaga“

Kodanikuühiskonna Sihtkapital rahastab Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu projekti „Vabatahtlikud sõbraks erivajadustega inimeste maailmaga“.
Projekti kestvus:                   01.10.2012 – 30.04.2013
Projekti kogumaksumus:    7771.48 eurot

Projekti eesmärgiks on organisatsioonile välja koolitada olemasolevad vabatahtlikud  ja leida juurde 15-20 uut vabatahtlikku, kes on valmis oma vaba aega panustama ELILi vahvates üritustes ja tegevustes.

Käesoleva projekti sihtgrupiks on kõige laiem üldsus, kuna kõik kodanikud saavad vabatahtlikest kasu. Soovi korral on võimalus kõigil ka ise vabatahtlikuna kaasa lüüa erinevates üritustes ja tegevustes.

Olulisemateks ülesanneteks on kaasata vabatahtlikud üritustele ja organisatsiooni igapäevatöösse. Tuua nad erivajadustega inimeste maailma ja näidata, et erivajadusega inimene on tavaline inimene, kes vajab aeg-ajalt veidi lisaabi.  Selleks vajamegi vabatahtlikke.

Projekti lõpuks on välja koolitatud 20 vabatahtlikku, kes on valmis igal ajal ja igas situatsioonis kaasa aitama nii meie organisatsioonis  kui ka teistes erivajadustega inimeste organisatsioonides. Lisaks saavad projektis  kaasa löönud vabatahtlikud uskumatu kogemuse ja tõelised sõbrad, kellega ka väljaspool vabatahtlikku maailma suhelda. Projekti lõppedes on kogu ühiskond  teadlikum erivajadustega inimestest ning nende abistamise võimalustest.

 Projekti läbiviimisega soovime saavutada:

  • Projekti lõpuks on vähemalt 20 spetsiaalselt koolitatud vabatahtlikku
  • ELIL korraldatud üritused on muutunud sujuvamaks tänu vabatahtlike kaasamisele
  • Üldsus on teadlikum erivajadustega inimeste abistamisest
  • Koolitustel osalenud on vabanenud hirmudest erivajadustega inimeste ees
  • Tänu teavitustööle on üldsus paremini informeeritud ELILi tegevusest

Tegevused,  millesse vabatahtlikud kaasatakse:

ELILis omab vabatahtlik suurt rolli. Vabatahtlikke kaasatakse erinevatele üritustele ja organisatsiooni igapäevatööse. Enim vajame vabatahtlike abi organisatsiooni erinevatel üritustel.

Peamised üritused, kus ELIL vajab vabatahtlike abi:

  1. Igal aastal veebruarikuus toimuv ELILi tänuüritus Aasta Tegu - ligikaudu 10 vabatahtlikku.
  2. Aprillis toimuv ELIL üldkoosolek - ligikaudu 5 vabatahtlikku
  3. Juunis toimuvad ELIL suvepäevad - ligikaudu 15 – 20 vabatahtlikku
  4. Juulis toimuv ELIL lastelaager „Julge Elada“ ligikaudu 10 – 15 vabatahtlikku
  5. Detsembris toimuv liikumispuudega laste jõulupidu - ligikaudu 10 vabatahtlikku

Lisaks viib ELIL ellu erinevad projekte, kus me vajame pidevalt vabatahtlike abi. Vaja on kaasata vabatahtlikke igapäevasesse organisatsioonitöösse. Igapäevases töös vajame vabatahtlike abi näiteks kodulehekülje haldamisel, FBs info levitamisel, arvutite töökorras hoidmisel, tõlkimisel võõrkeelde, tõlkidena rahvusvahelistel üritustel jms. Suurt abi on vaja kogunenud materjali  korralikuks arhiveerimiseks, kindlasti on vaja fotograafi abi, üritustel heli- ja arvutitehniku abi jne. Osaliselt on nendes ülesannetes, mis ei eelda füüsilist koormust, vabatahtlikena kaasatud ka puuetega inimesed.

Aastaringselt vajame eri valdkondades umbes 15 – 20 vabatahtlikku.
Järgmisel aastal on ELILil plaanis koostöös kõikide teiste EPI Koja organisatsioonidega kahepäevane suur puuetega inimeste kultuurifestival, kuhu meil on kindlasti vaja ligikaudu 100 – 150 vabatahtlikku.

Vabatahtlike abi erinevatel üritustel on mitmekesine. Programmi ettevalmistamine,  ruumide sättimine, toitlustamise korraldamine, ootamatute olukordade lahendamine, inimeste abistamine tugiisiku puudumisel, rõõmsa tuju üleval hoidmine jne.  

Vabatahtlike roll on väga oluline laste-, noorte- ja täiskasvanute laagrites. Laagrid hõlmavad 3-5 päeva jooksul pea kõiki tegevusi. Alustades juhendamisest, reeglite kooskõlastamisest ja teavitamisest. Edasi majutuse juhendamine, vajalike muudatuste jooksev lahendamine, päevakavast teavitamine ja sellest kinnipidamine, osalejate kaasamine tegevustesse, positiivsete mõtete mõtlemine, teiste toetamine, märkamine, toimkonna liikmete omavaheline pidev informeerimine, toidukordadeks vajalike ettevalmistuste valmistamine (nõud tuua, koristada, toit serveerida) ja lõbutsemine. ELILi poolt korraldatavad ekskursioonid erinevatesse paikadesse (loodusmatkad, kultuurireisid jms) pakuvad vabatahtlikele võimalusi arendada enda juhtimisoskusi, loomingulist mõtlemist lahenduste leidmiseks ja uute tegevuste algatamiseks. Tavalised ülesanded ekskursioonidel: lastel silm peal hoida, toetada ja aidata liikumisel (ratastooli lükkamine, käimisraam), grupist (puude eripära tõttu) maha jäänud lastega tegevuste leidmine, lõunaaegadel vajadusel toidu ettekandmine, jooksvad abistamised (riiete andmine, ära võtmine, hügieenitoimingud).

ELILis saab vabatahtlik end tõestada ja tegutseda ürituste ettevalmistamisega, jooksvate tegevustega ja ka järelkaja uurimisega.

Projekti tegevused:

  • Oktoober 2012           - Projekti meeskonna moodustamine
  • November 2012         - Teavitustegevuste läbiviimine, vabatahtlike otsimine
  • November – detsember 2012 - Vabatahtlike koolitused, esimene üritus vabatahtlike osalusel
  • Jaanuar – veebruar 2013       - Teavitustegevus ja uute vabatahtlike koosviibimine
  • Märts 2013                 - Vabatahtlike tänuürituse ettevalmistus
  • Aprill  2013                - Vabatahtlike tänuüritus ja projekti lõpetamine

 
Projekti rahastab  regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Annika Kokk, projektijuht

Sa oled 48598804. külaline
Esileht