[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

Eesti PaevalehtKrenholmALe CoqHome4youKalevKanal 2BECCPereOrdiVunder Skizze
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Parkimiskaartidest

LISA 1: Teatise vorm

Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühing teatab:
alates 16.veebruarist 2006 hakkab Tallinna Transpordiameti Liiklusteenistuse parkimiskorralduse osakond väljastama invaparkimiskaarte ka Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses. Väljastamine  toimub TLIÜ ruumes, tuba 110, teisipäeviti ja neljapäeviti kella 10 – 14. Info telefonil 6 543556.

Täiendav informatsioon:

Tallinna Transpordiameti parkimiskorralduse osakond asub aadressil Lai tänav 10, II korrus, sisse- pääsuga hoovipoolsest uksest. Vastuvõtuajad esmaspäeviti kell 14.00-17.00 ning neljapäeviti kell 9.00-12.00. Info telefonil 6 313 992.

Liikumispuudega kodanikel on parkimisalastes küsimustes võimalik pöörduda Tallinna Linnavalitsuse Teenindusbüroosse aadressil Vabaduse väljak 7, laud 3. Vastuvõtu ajad on esmaspäeviti kell 14.00 - 17.30 ning neljapäeviti kell 9.00 - 12.00. Telefon 640 44 56.

Meelespea liikumispuudega inimese sõiduki parkimiskaardi taotlemiseks:

  1. Parkimiskaardi väljastamise aluseks on perearsti või raviarsti teatis (Lisa 1). Arst hindab isiku liikumis- takistust ja toimetulekuvõimet. Isik peab vastama järgmistele kriteeriumidele
    1. alajäsemete liikumisfunktsiooni häire, kui kasutatakse abivahendeid ( alajäseme protees, kepp, kargud, ratastool jms);
    2. nägemispuue – täielik nägemise kaotus ( nägemisteravus kummagi silmaga ei ületa 0,01, vaate- väljad ahenenud 5 kraadini) , vaegnägija (nägemistearvus kummagi silmaga ei ületa 0,08, vaateväljad ahenenud 15kraadini);
    3. muu raskekujuline üldhaigestumine , mille tõttu käimine on tugevalt raskendatud.
  2. Parkimiskaart väljastatakse isiklikult puudega inimesele, lapse kaart väljastatakse lapsevanemale või hooldajale (kättesaamisel esitada lapse sünnitunnistus,  eestkostet või hooldust tõendav dokument).
  3. Kaarte väljastab Tallinna Transpordiameti Liiklusteenistuse parkimiskorralduse osakond  aadressil    Lai tn. 10, teine korrus, vastuvõtuajad esmaspäeviti kell 14.00-17.00 ning neljapäeviti kell 9.00-12.00. Info telefonil 6 313 992
  4. Kaardi taotlemiseks esitada kaardi väljastajale:
    1. isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart, juhiluba)
    2. arsti teatis parkimiskaardi taotlemiseks
    3. parkimiskaarti taotleva isiku foto 3 x 4 cm
Peale nimetatu väljastaja poolset kontrollimist tuleb tasuda kaardi eest 40 krooni Transpordiameti arvele nr 10220041769015 Ühispangas. Selgituseks märkida “invakaart”.

Parkimiskaardi väljastamisel ja kasutamisel lähtutakse järgmisest seadustest:

1. Liiklusseadus
§ 54. Liikumispuudega inimese sõiduki parkimiskaart
(1) Liikumispuudega või pimeda inimese liiklemise tagamiseks antakse talle käesoleva seaduse lisa 2 kohane teda teenindava sõiduki parkimiskaart.

(2) Liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaartide trükkimist korraldab ja väljaandmise tingimused kehtestab sotsiaalminister.

(3) Parkimiskaardi väljaandmise aluseks on arsti teatis.

(4) Parkimiskaardi annab välja kohalik omavalitsus.

§ 55. Liikumispuudega juhi ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juhi eriõigused
(1) Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht võib panna oma sõiduki esi- või tagaklaasile käesoleva seaduse lisa 2 kohase parkimiskaardi.

(2) Liikumispuudega juht, kelle sõidukil on käesoleva seaduse lisa 2 kohane parkimiskaart, võib:
1) asulas peatuda ja parkida peatumist või parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas tingimusel, et seisev sõiduk asub täielikult kõnniteel, jättes jalakäijale seal vabaks vähemalt 1,5 m  laiuse käiguriba. Kirjeldatud luba ei kehti teelõigul, mis on tähistatud peatumise keelujoonega;
2) parkida parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas, piiratud parkimisajaga parklas ettenähtust kauem ja õueala teel väljaspool parklat kohas, kus see ei takista jalakäijaid ega muuda võimatuks teiste sõidukite liiklust.

(3) Liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht, kelle sõidukil on käesoleva seaduse lisa 2 kohane parkimiskaart, võib asulas peatuda peatumist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas liikumispuudega või pimeda inimese sõidukisse pealevõtmiseks või sõidukist väljalaskmiseks.

(4) Liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht, kelle sõidukil on käesoleva seaduse
lisa 2 kohane parkimiskaart ja kes talutab liikumispuudega või pimedat inimest soovitud kohta ja tagasi, võib asulas peatuda käesoleva paragrahvi lõike 2 punktis 1 nimetatud tingimustel.

2. Sotsiaalministri 19. jaanuari 2001. a määrus nr 15 “Liikumispuudega inimese sõiduki parkimiskaardi väljaandmise tingimused”

3. Tallinna Linnavolikogu määrus 30. jaanuar 2003 nr 9 ”Parkimistasu kehtestamine”
7.1 Parkimistasust on vabastatud liikumispuudega juht tema kasutuses oleva sõiduki parkimisel nõuetekohase parkimiskaardi olemasolul. Parkimiskaardi väljastab sotsiaalministri kehtestatud tingimustel Tallinna Transpordiamet.

Sa oled 48598811. külaline
Esileht