[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

HariboOrdiAnvolVunder SkizzeLiqui Moly GmbHKaitseväe LogistikakeskusRakvereOrtoKÜSKRannarootsi
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Liikumisvabadus.invainfo.ee alustas!

 

Veebilehe http://liikumisvabadus.invainfo.ee ülesandeks on pakkuda liikumispuudega inimestele Eestist, samuti külalistele piiri tagant infot liikumisvõimalustest Tallinnas ja projekti edenedes kogu riigis. Et liikumisvabadus on inimese üks põhiõigusi ja et see laieneb ka liikumisraskusega inimesele, ei vaja enam õnneks selgitamist. Takistusteta liikumine pole oluline üksnes ratastooli või muid liikumisabivahendeid kasutavale inimesele, ka lapsevankriga ema või lihtsalt vana inimene jääb nõutuks järsu trepi või raskelt avaneva ukse ees.

Eeskätt kogume infot ühiskondlike, riiklike ja turismiobjektide ligipääsetavusest. Kas pääsen vajaliku sihtpunktini? Kas on olemas invaparkimiskohad? Kuidas on lood hoonesse sisenemise ja seal ringi liikumisega? Vaatamata kehtivatele „invanormidele” on paljud üldkasutatavad hooned ja rajatised liikumispuudega inimesele osaliselt või täielikult ligipääsmatud. Portaali on kavas koondada asjasse puutuvat mitmekülgset teavet, ka ehitusalast normdokumentatsiooni. Loodame, et portaalist kujuneb abimees ehitus- või renoveerimistöid kavandavale ettevõttele, organisatsioonile või riiklikule asutusele, et kindlustada igati ligipääsetava hoone valmimist.

Veebilehele kogutav teave peab olema värske, lihtsalt muudetav ja täiendatav. See on oluline, sest ümbritsev keskkond on pidevas muutumises. Ehitis, mis eile oli veel meile  ligipääsmatu, võib meid meeldivalt üllatada liikumisvabadusega täna või homme. Tegijate sooviks on külastajatele pakkuda ülevaatlikku ja kiiresti leitavat infot. Jätke oma ettepanek või arvamus külalisteraamatusse, algatage foorumis arutelusid teie jaoks olulistel teemadel! Ja veel - miks ei võiks infoportaalist kujuneda paik, kuhu on mõnus ka lihtsalt sisse põigata, et teada saada, mida huvitavat on puudega inimestel teoksil!

Leht on tehtud eesti-, inglise ja soomekeelseks, et anda huvipakkuvat infot lisaks inimestele Eestist ka lähinaabritele ja külalistele kaugemalt.

Järgmine planeeritud samm on presentatsiooni korraldamine Tallinna ametnikele ja rahade üle otsustajatele, lobitöö ja projekti kirjutamine linnale Tallinna ligipääsetavuse kaardistamiseks. Idee järgi tuleb üle-eestilise andmebaasi saamiseks (milleks võimaluse annab loodud portaal) läbirääkimisi pidada omavalitsustega, saavutada mõttega kaasatulek ja rahastamine.

Projekti edukas elluviimine sõltub otseselt linnavõimude heast tahtest ja probleemi olemuse mõistmisest ning projektimeeskonna võimalustest tööd teha. Kuna Tallinnas elab kolmandik Eesti elanikkonnast ja Tallinn on ka väravaks välisturistidele, peame oluliseks tööd liikumisvabaduse kaardistamisega alustada siit.  Esialgsete hinnangute kohaselt tuleb Tallinnas kaardistada 400-600 ühiskondlikku objekti, mis oma iseloomu kategoorialt peaksid olema linna riigi- ja ühiskondlikud, äri- ja kaubandusettevõtted, meditsiiniasutused, majutuse, toitlustuse, kultuuri ja transpordiobjektid. Ligipääsetavuse info kogumine ja sisestamine on käesoleva projekti kõige mahukam ja aeganõudvam osa. Objekti hindamisel talletatakse järgmised andmed:

  • objekti üldandmed - nimetus, aadress, kontaktandmed, märkused;
  • üldise ligipääsetavuse hindamine tingmärkidele vastavalt. Kaldtee olemasolu ning kallaku hindamine, astmed, nende arv ning kõrgus, uste laius, tüüp.
  • tähistatud invaparkimise olemasolu, parkimiskohtade arv, kaugus sissepääsust meetrites;
  • inva-WC ja –lifti olemasolu;
  • hotellide ja muude majutuskohtade puhul fikseeritakse invatubade olemasolu ja arv;
  • objekti pildistamine ja GPS-koordinaatide määramine;
  • WiFi leviala olemasolu;

 

Info kogumisel ja andmete sisestamisel kasutatakse juba väljatöötatud infokogumisvorme ja –metoodikat Tehtud tööde tulemusena peaks kogu info olema avalikkusele veebilehe vahendusel kättesaadav.

 

Auli Lõoke, tegevjuht

Sa oled 48598811. külaline
Esileht