Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse koosolek
21.02.2007
Algus kell 15.00
Lõpp kell 17.00
Endla 59, Tallinn
Koosolekust võtsid osa juhatuse liikmed: K. Neering, Ü. Aasma, T. Sihver, J. Järve, K. Kikkas,
K. Urb, tegevjuht A. Lõoke, tegevjuhi abi K.-Ä. Metsand ja raamatupidaja T. Jaansoo
Puudus juhatuse esimees A. Leemets.
Koosolekut juhatas K. Neering, protokollis K.-Ä. Metsand.
PÄEVAKORD:
1. Tänuüritusest Aasta Tegu 2006 A. Leemets
2. Tantsud Tähtedega annetuse jagamise komisjoni tööst K. Urb
3. ELILi põhikirja muudatusettepanekud A. Lõoke
4. 2007.a. projektidest:
4.1 Koolitus EV riiklike ja ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kaardistamine
meeskondadele ja koostööpartneritele J. Järve
4.2 Idamaade võitluskunstide harrastus liikumispuudega inimestele K. Kikkas
4.3 Liikumispuudega laste ja nende perede laager Tõrvaaugus K. Kikkas
4.4 Koolitus liikumispuudega laste vanemate informeerituse tõstmiseks K. Urb
5. Info:
5.1 Ankru 1 invakorteri eraldamisest mittepuudega inimesele
5.2 Pensioniealiste puudega kodanike pöördumine seoses PISTSi kontseptsiooniga
5.3 Juhatuse otsus K. Neeringule transpordikompensatsiooni maksmise kohta
5.4 22.02.07 Liiklusohvrite Toetusfondi avamine k.14.00 Endla 59.
6. ELILi raamatupidaja T. Jaansoni premeerimisest A. Lõoke
ARUTATI JA OTSUSTATI
1. Juhatuse liikmed andsid hinnangu Tänuüritusele Aasta Tegu 2006, mis toimus Tallinna Reaalkoolis 16.02.2007.
OTSUSTATI: Lugeda üritus kordaläinuks. Järgmisel aastal pöörata enam tähelepanu meedia kaasamisele ning varakult edastada kutsed olulistele külalistele, k.a. Eesti Vabariigi Presidendile.
2. Tantsud Tähtedega annetuse jagamise komisjoni tööst rääkis K. Urb. Seisuga 01.02.07 oli laekunud 217 avaldust, soovitud summa - 3 286 803 kr. Esmase sõelumise tulemusel (välja arvati vanusepiiri ületanud, abivahendit mittekasutavad lapsed ja asutuste poolt tehtud taotlused) jäi sihtrühma 161 avaldust, soovitud summaks jäi 2 501 560 kr. Komisjon, lähtudes vajadusest aidata maksimaalselt kõiki, määras keskmiseks toetussummaks 5000 krooni.
OTSUSTATI: Keskmine toetussumma on 5000 kr. Jätkata tööd individuaalselt iga avaldusega, selgitada välja riigi ja kohaliku omavalitsuse toetus ning informeerida avalduste esitajaid tehtud otsustest.
3. ELILi põhikirja kavandatavaid muudatusettepanekuid tutvustas tegevjuht A. Lõoke.
OTSUSTATI: Ü. Aasmal viia läbi muudatusettepanekutega põhikirja ekspertiis, põhikirja eelnõu saata märtsis ühingutesse arvamuste/ettepanekute saamiseks ja esitada aprillis ELILi üld- koosolekule kinnitamiseks.
4. KUULATI: 2007.a. projektidest:
4.1. Koolitusest EV riiklike ja ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kaardistamise mees- kondadele ja koostööpartneritele (HMN eraldas täissumma 231161 kr), rääkis J. Järve. Alustati objektide ligipääsetavuse kaardistamist Tallinnast. On võetud üleriigiline suund, jõutud on Viljandisse. 5-6 paigas üle Eesti kaardistajad põhimõtteliselt olemas. Tallinnas on kõige halvemas olukorras haridusasutused, näiteks 70 % koolidest ei ole ratastoolidega ligipääsetavad.
4.2 K. Kikkas: Idamaade võitluskunstide harrastuseks liikumispuudega inimestele on taotletud Hasartmängunõukogust 62 689 krooni. See võimaldaks harrastusele kestust, võimaldab kutsuda külalisõpetajat Soomest, viia läbi eksamid. Ala on populaarne, pakub huvi ka ETV saatele Puutepunkt, kes on lubanud kevadel salvestada oma saateks ühe lõigu.
4.3 K. Kikkas: Juuli kolmandal nädalavahetusel korraldatakse Liikumispuudega lastele ja nende peredele laager Tõrvaaugus. Raha laagriks on taotletud Dharmalt. Eesmärgiks on viia lapsed võitluskunsti juurde. Niisugune laager on kasuks ka lapsevanematele.
4.4 K. Urb informeeris, et kavatseb kirjutada projekti ja viib läbi Koolituse liikumispuudega laste vanematele nende informeerituse tõstmiseks. Taotlus rahastamiseks esitatakse HMNle veebruaris.
A. Lõoke: on vajalik, et iga juhatuse liige tegeleks ühe konkreetse projektiga.
5. KUULATI informatsiooni:
5.1 A. Lõoke: Ankru tn 1-32 invakorteri eraldamisest mittepuudega inimesele. Kahel korral on TLIÜ, ELILi ja TPIKi aktiivsel sekkumisel ja meedia kaasamisel Tallinnas Linnavolikogus see küsimus päeva-korrast maha võetud. Probleemil hoitakse silm peal, vajadusel kavandatakse protestiaktsioone (pikett) Tallinna Linnavolikogu hoone ees. Pidevalt informeeritakse asjade seisust võrgustikku, üldsust ja ajalehtede toimetusi pressiteadetega. Otsustamine on taas viidud 22.02.07 Tln volikogu istungi päevakorda.
5.2 A. Lõoke: Pensioniealised puudega kodanikud pöördusid seoses PISTSi kontseptsiooniga ELILi, Foorumi ja Koostöökogu poole, (vt. LISA 2) Teadmatus tuleviku suhtes on tekitanud suured pinged ja segaduse pensioniealistes. Kontseptsioonis ei räägita, kuidas toimitakse nendega, kel varasemast ajast puue juba määratud. Puudetoetusi (rahalisi) ei tohi ära võtta, sest teenustega pole võimalik kõiki puudest tingitud lisakulusid nagunii mitte üheski eagrupis korvata.
OTSUSTATI: Toetada pöördumises toodud seisukohti. Esitada ELILi toetav seisukoht Foorumi järgmisel koosolekul, mille päevakorras on ka eakate pöördumine.
5.3 K. Neeringule transpordikompensatsiooni maksmisest.
OTSUSTATI: maksta K. Neeringule transpordikompensatsioon vastavalt sõidupäevikule.
5.4 Liiklusohvrite Toetusfondi avamine on Tallinnas, Endla 59 22. veebruaril kell 14.00
6. A. Lõoke: ELILi raamatupidajal oli tööjuubel - T. Jaansool täitus 10 aastat tööst meie liidu raamatupidajana. Teen ettepaneku T. Jaansoo premeerimiseks.
OTSUSTATI: Premeerida T. Jaansood kümneaastase kohusetundliku töö eest ELILi raamatu-pidajana 3000 krooniga.
ELILi juhatuse järgmine koosolek toimub 23. märtsil kell 14.00.
Koosoleku juhataja K. Neering
Koosoleku protokollija K.-Ä. Metsand
|