[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

Vunder SkizzeLaheotsaLiqui Moly GmbHKalevMaiasmoka kohvikOrtoRakvereVarrakAS Alexela OilOrdi
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Üldkoosolek, kus kinnitame 2005.a. majandusaasta aruande ja 2006.a. tegevusprogrammi, toimub reedel, 28.04.06 algusega kell 11.00 Tallinnas, Endla 59. Nii 2005.a. tegevusaruanne kui 2006.a. programm on lugeda meie kodulehelt www.elil.ee lingi organisatsioonist > tegevusprogramm alt. Tutvuda ei saa veel raamatupidamisaruandega, mis hetkel on  auditeerimata ja juhatuses kinnitamata. Kui see on toimunud, paneme ka selle aruande kohe üles. Üldkoosoleku täpse päevakorra ja ajakava saadame ühingutesse aprilli algul.

Et teid häälestada üldkoosoleku lainele, tegin kokkuvõtte pikast tegevusaruandest. Siin kajastub olulisem eelmisel aastal toimunust. Peale mälu värskendamist tekib loodetavasti huvi põhjalikuma aruande järele, mille leiate, nagu viitasin, siitsamast koduleheküljelt.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu 2005.a. tegevuse lühiaruanne

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevusprogrammi aluseks on liikumispuudega inimeste inimõigused, inimväärikus, teistsuguse aktsepteerimine. Liidu, kuhu kuulub 26 liikmesühingut, missiooniks on olla liikumispuudega inimeste ja nende ühenduste eestkõnelejaks teel barjäärivaba ühiskonna poole läbi liikmeskonna igakülgse kaasamise otsustusprotsessi.

2005.a. prioriteetideks kujunesid võrgustikusisene infovahetus,  koostöö teiste vabariigi puuetega inimeste organisatsioonidega (Foorum) ja valitsusorganitega (Koostöökogu), puudetoetuste suurendamise nõue 2006.a. riigieelarves, ligipääsetavuse küsimused (s.h. veebis liikumisvabaduse kaardistamiseks infoportaali loomine), kootöö äriühingute, riigi- ja omavalitsusorganite esindajatega liikumispuudega inimesi puudutavates küsimustes, mainekujundus ja suhtlemine pressiga.
HMN (läbi EPI Fondi) rahastamise toel toimunud tegevused:

  • Koolitused: ettevõtlusest huvitatutele „Ettevõtlus ettevõtlikele inimestele”; tutvustati uuendusi puude raskusastme ja rehabilitatsiooniteenuse taotlemises; peeti ajaloo- tund „25 aastat AUTOMI juurde käsijuhtimisega autode juhtide sektsiooni loomisest”; juhatuste liikmetele toimus organisatsiooni õiguslikust toimimisest õppepäev „MTÜ ABC” ; aktivistidele seminar mõjutustegevusest kohalike omavalitsuste valimiste eel.
  • Infoleht: peamiseks eesmärgiks on avaldada teavet ELILi ja ELILi liikmesühingute tegevusest, kajastada puuetega inimeste probleeme, anda teavet sotsiaalpoliitikast, tutvustada puuetega inimesi puudutavaid seadusakte. Infoleht täitis oma  programmilised  eesmärgid, rohkem võiks olla tulevikku suunatud arutelusid – millisena tahame näha perspektiivis oma võrgustikutööd ja liidu rolli selles. Hetkel on Infoleht rohkem toimuvat fikseeriva krooniku rollis.
  • Veebileht www.elil.ee  Kodulehe külastatavus on kasvanud, lisandunud on uued rubriigid, infofoorum, ajaveeb, miniveebi võimalus ühingutele, võimalus vahetult lehelt printida, täienenud on lingikogu ja lehe välisilme.
  • Suvelaager Saaremaal, traditsiooniline suveüritus, toimus 14. korda. Eesmärgiks  peale koolituse (külalisteks olid A. Seppik riigikogust ja teleajakirjanik M. Aunaste) aktiivse puhkuse ja suhtlemisvõimaluste pakkumine ligi kahesajale liikumispuudega inimesele ja nende pereliikmele.
  • Tänuüritus AASTA TEGU 2004 toimus 15.02.05 Kadrioru Kunstimuuseumis. Tänuürituse avas president A. Rüütel, tervitasid sotsiaalminister, Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, Tallinna Linnavolikogu esimees.  Tänuüritusel tunnustati ja tänati 15 heategijat toetuse ja abi eest 2004 aastal.  Meiepoolsed esinejad rääkisid kogemustest hariduse omandamisel, töö hoidmisel, vaba aja veetmisel. Tänuüritus leidis meedias küllaltki laialdast kajastamist.

Muudest tegevustest:

  • 07.02.05  - Tallinnas toimunud kokkuvõttev seminar pikaajalisest Rootsi koolitusest (1996-2005). Seminari viis läbi SHIA, kes rahastas ka kümne aasta jooksul toimunud koolitust, millest on osa võtnud ELIL, EVKÜ, Eesti Psoriaasiliidu, noorteklubi Händikäpp ja Eesti PNÜ liikmed.
  • 24.05.05  - ümarlaud Tallinna abilinnapea D. Ingeraineni osavõtul, kus otsustati alustada 13.06.05 ratastooli kasutavate töölkäivate inimeste doteeritava transpordi-teenusega Tallinnas.
  • 27.06.05  - ümarlaud Tartus linnapea L. Jänese ja abilinnapea V. Šokmani osavõtul, kus arutati invatranspordi ja ligipääsetavuse probleeme Tartus.
  • 06.07.05  - kohtumine haridusministeeriumis minister M. Repsi osavõtul, kus arutati võimalust toetada sügava liikumis- ja nägemispuudega  üliõpilasi õppehoonetes  liikumisel. Vastav leping  tugiteenuse rahastamiseks allkirjastati 19.12.2005, teenust  koordineerib ELIL.
  • 19.10.05 - ELIL ja Maanteeamet käivitasid kampaania „Ratastoolis liikleja  nähtavaks!, mille käigus jagati liikumispuudega inimestele tasuta helkureid ja helkurkleepse ratastoolidele kleepimiseks. Teemat käsitleti televisioonis liiklussaadetes.
  • 05.12.05 - ELIL saavutas kokkuleppe Tallinna Autobussijaama ja bussijaamale turvateenust osutava firmaga Securitas Eesti AS, et Tallinna autobussijaamas abistatakse liikumispuudega inimesi bussi sisenemisel ja väljumisel vabatahtliku töö vormis,  s.o. tasuta.
  • Kaido Kikkas   esitati FIMITICi poolt kandidaadiks EDFi poolt loodavasse ekspert- võrgustikku üldise ligipääsetavuse alal. Valdkonnaks jääb info- ja kommunikatsiooni- tehnoloogia. Jüri Järve kuulub töögruppi, kes EDFi projekti raames hakkab tegema lobitööd üldise diskrimineerimisvastase seaduse vastuvõtmise eest.

2005.aastast tuleb positiivsena kindlasti ära märkida täiendavalt kirjutatud projektide arvu suurenemist ja ka neile rahastuse saamist. See avardab võimalusi läbi viia mitmesuguseid tegevusi liikmeskonna huvides. 

Auli Lõoke, tegevjuht

Sa oled 48598811. külaline
Esileht