[Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit]

ELIL tänab!

Maiasmoka kohvikPereTantsud tähtedegaBECCVeski MatiKanal 2Liqui Moly GmbHHasartmängumaksu NõukoguJysk Linnen´n Furniture OÜApollo Raamatud AS
Boga-video Puude Taga On Inimene

Organisatsioonist

Liikmesühingud
Põhikiri
Tegevusprogramm
Juhatus, tegevaparaat

Teated

Liidu teated
Pressiteated
Juhatuse protokollid
Foorum
Koostöökogu
Kirjandus / trükised
Tagasiside

Meedia

Pildid
Mihkli fotoalbum
Videoteek

Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Facebook'is!

[In English]

[ Toe Typed Page ]


'

Prindi dokument

Kampaania „Ratastoolis liikleja, ole nähtav!”

Meie liidul ja Maanteeameti liiklusohutuse osakonnal on käsil väike ühisprojekt Ratastoolis liikleja, ole nähtav!

Eesmärgiks:
ühelt poolt teavitada kaasliiklejaid suhteliselt väikesest seltskonnast, kes liiklemiseks kasutavad ratastooli ning
teiselt poolt tuletada ratastoolikasutajatele meelde, et pimeda aja saabudes on tervislik nii ratastooli kasutajal, ratastoolil kui ka abistajal olla nähtav.

Selle teavituskampaania käigus võetakse jutuks ka muud ratastoolisõitu takistavad momendid, kuid peamine on ohutu liiklemine pimedal ajal. Seni on tehtud väikesed saatelõigud ja ka eetrisse antud Kanal2 liiklussaates Rooli võim ja  TV3 liiklussaates STOP. Nii ühe kui teise kanali saatejuhiga on kokkulepe teema juurde mõne aja möödudes tagasi tulla.

Saates Rooli võim näidati, kuidas helkur-kleepsuga ratastoolid nähtavaks teha.
Maanteeamet toob meile tasuta selliseid kleepse ratastoolidele kleepimiseks. Tegemist on sama materjaliga, millega tehakse nähtavaks liiklusmärgid pimedas autotulede valguses. Hirmkallis, aga parim, mida saada võib. Materjal on kääridega lõigatav mõõtu, mida konkreetselt vaja on.

Helkureid on ka võimalik saada - iseasi, kui palju neid vaja on. Paljudel on kindlasti olemas.

Nii et kaks küsimust:
1. mitmele ratastoolile oleks teie ühingul vaja kleepse (loomulikult võib ja peab jagama ka ühingu mitteliikmetele)?
2. palju helkureid vaja on?

TÄHELEPANU!

Maanteeamet  pakub TÖÖD  ratastoolikasutajale, kes on  kas  liiklus- õnnetuse ohver või olnud õnnetuse ajal roolis või kaassõitja. Nimelt vajatakse inimest, kes suudaks juhtunust rääkida, nii õnnetuse põhjustest kui elust peale õnnetust. Seda on vaja ennetustööks noortega. Näitlikustamiseks - ehk paneb mõne uljaspea mõtlema võimalikele tagajärgedele. Igas maakonnas on omad liiklusohutus- osakonnad, kes tegelevad ennetustööga ja kellel on ressursid selliste projektide läbiviimiseks. TÖÖ oleks töövõtulepinguga, pidev, kulud kompenseeritakse. Vajadusel kindlustatakse transport. Jutt oli ühest inimesest, kuid endast märku võiksid anda rohkem, et vajadusel saaksid (n. haigestumise puhul) üksteist asendada.

Palun mulle sellisest tänuväärsest tööst huvitatutel KIIRESTI teada anda, et siis tegijatega juba tuttavaks saada ja täpsemat teavet kuulda.

Auli Lõoke, tegevjuht                                                                                            01.10.2005

5293144;  672022

 

Sa oled 48598812. külaline
Esileht